1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. ABD'yi kim yönetiyor?
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

ABD'yi kim yönetiyor?

A+A-

Süleyman Demirel ABD’yle ilgili olarak “Amerika’yı bir devlet olarak düşünme. Büyük bir şirket olarak düşün. Menfaati ne gerektiriyorsa onu yapar”
Bu noktadan hareketle şirketler koalisyonu olan ABD’de hangi şirketler devlet yönetiminde büyük ortak olarak yer almakta?
Diğer küçük ortakları da herhalde tahmin edersiniz.
“Dünya ekonomisinde etkin olan büyük uluslararası şirketlerin yönetim kadroları Yahudilerin elindedir. Tabii ki bu şirketler bilhassa hükümetler yani ülkeler üzerinde söz sahibi konumundalar veya politikaların belirlenmesinde etkin konumdadırlar. Paraya yön veren güç aynı zamanda siyasete de yön verir. Bu nedenle, eğer Yahudiler aleyhinde bir politika uygulamak istendiğinde hiç vakit kaybetmeden müdahale etmeyi bilirler ve dünyadaki bütün Yahudiler konumlarına ve ülkelere göre gizli ve açık olarak desteklerler.
“60 yıldır Ortadoğu’da süren Filistin-İsrail çatışması, yeryüzündeki Yahudi topluluklarının kurulan Siyonist devlete karşı gizli destekleri söz konusudur. Bu çalışmamız bu desteğin fotoğrafını da gün yüzüne serdiğini söyleyebiliriz. Kurulan mason kulüpleri, Yahudi Lobileri, destek ve dayanışma fon ve vakıfları, İsrail’in dostları isimli gönüllü kuruluşlar İsrail’i güçlü bir devlet haline getirdi. Bu faaliyetlere katılanların önemli bir kesimi isim isim bu araştırmada yer almaktadır.
Dünya’nın en zengin 500 kişisinin 200’ü Yahudi kökenlidir. Bu dünya’da dolaşan paranın %35’ine tekabül eder. Sahip oldukları sermaye ise Afrika, Asya ve Latin Amerika ülkelerinin yıllık gayri safi milli gelirine yakındır.”
Kadim Laçin1 Ekim2010 www.kadimlacin.com
ABD ekonomisi incelendiğin zaman; üç yüz milyon nüfuslu bir ülkede altı milyona yakın olmalarına rağmen, ülke ekonomisinde % 50 üzerinde bir paya sahipler. Sadece ekonomi boyutunda değil yargı ve medya da durum aynıdır. Bu gelişmeler doğrultusunda bu etkinliğe siyaseti de katabiliriz.
“Amerika’da insanlar, İsrail lobisinden dolayı, yanlışa yanlış demekten korkuyorlar.” Bishop Desmond Tutu, 1984 Nobel Barış Ödülü Sahibi
Ne zamandır, okuduğum bir kitaptan söz etmek istiyordum: The Jews Americans. Amerikalı Yahudiler hakkındaki bu kitabın yazarı Beths Wenger.
Amerika’da Yahudi lobisinin en müessir grup olduğu herkesçe malumdur. Bir dünya devini, sistematik bir şekilde ahtapot gibi sarıp, güç kuvvet elde edince; bu gücü orantılı orantısız canınız istediği gibi kullanabiliyorlar. Bizim gibilere de sadece cılız reaksiyonların esiri olmak kalıyor. Eğitime küfrediyoruz, diyaloga küfrediyoruz; amansız bir kısırdöngü içinde, kendimizi karanlığa mahkûm kılıyoruz…””

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.