1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. Deizm’e itilmek
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Deizm’e itilmek

A+A-

İsrail’in etrafını boşaltmak, Çin’i kuşatmak:

 

Dünya siyasi yapısı, batılılar tarafından I. Ve II. dünya savaşları sonrasında dizayn edildi. II. Dünya savaşına girmeyen Türkiye ise 1960 darbesiyle yeni dünya düzenine uyumlu hale getirildi.

 

Sonra, soğuk savaş döneminden galip çıkan ABD, dünyayı kendine göre şekillendirmek için örtülü operasyonları başlattı. Bu operasyonların bir amacı var oda; terör örgütleri kullanılarak ülkeleri hizaya getirmek.

 

Dünya; bu örgütleri, kurup besleyen ve sonrada kendi amacı için kullanan küresel bir güçle karşı karşıyadır.

 

Bilhassa teknolojik yönden gelişmemiş İslam dünyasında; bir bakıyorsun ileri düzeyde örgütlenmiş ve gelişmiş silahları kullanan bir örgüt. Böyle bir örgütü kurmak yönetmek, sevk ve idare etmek o örgüt yöneticilerinin beyinlerinin yapabileceği bir iş değildir. Bunun için, uzun bir eğitim süresi ve kültürel birikime ve paraya ihtiyaç vardır.

 

Gelişmemiş beyinleri istedikleri yöne sevk etmek için Mankurtlara yükleme yaparak kullanmaktalar.

 

İslam dünyasında faaliyet gösteren bu tip örgütlemelerin ipi, ABD ve onun peyklerinin elindedir. Bu örgütlere maddi desteği ise dünyadaki belli bir sermaye gurubu yapmaktadır. 

 

Akla gelen soru ise:

Dünyadaki terör faaliyetleri; Çin’in çevresinde ve Ortadoğu’da neden meydana gelmektedir?

 

Bir İngiliz dergisi, son sayısının başlığını Çince attı ve şöyle yazdı; ey ABD, Çin sizi geçti.

 

İşin Çin tarafı tamam da; ya Ortadoğu kısmı?

 

İsrail’in etrafında güçlü ve dirençli devlet bırakmamak ve ona yardımcı olacak kankalar oluşturmanın yanında 2025 yılında gelmesini bekledikleri Mesih’ede ortam hazırlamak.

 

Nasıl ki İslam dünyasında uçuk fikirlere sahip inançlar var ise batı dünyasında da  buna benzer yapılar; 2025 de bekledikleri Mesih için semavi dinleri birleştirip Ortadoğu’yu hazır hale getirmek istiyorlar.

 

Yani

Bölgedeki gelişmeler, sadece; siyasi ve ekonomik değil aynı zamanda bir inanç savaşıdır da. İşte bunun için; dinler narası diyalog ve Deizm gündeme alındı. Bu akımı geliştirmek için İslamiyet ve terör birlikte anılarak kitleler Deizm’e itilmek istenmekte.

 

Türkiye’de yapılan anketlerde Deiszm inanların sayısında belirli artışlar görülmekte.   Yanı bazıları sırf tepki olsun diye bu inanca sarılırken dolaylı yoldan tepki gösterdikleri terör guruplarıyla aynı yola düştüklerinin farkında değiller. DAİŞ ve PKK; savaşır görünmelerine rağmen aynı amaca hizmet ettikleri gibi.

 

Not: Deizm veya Yaradancılık, tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır. ... İnanışın tanımlanmasında kullanılan doğal din ya da doğal inanç, hiçbir aracı olmaksızın sadece akıl yoluyla kavranabilecek yalın bir Tanrı inancını belirtir. Bu inancı benimseyen kişiye Deist denir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.