Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Cemaat kime oy verecek?

Cemaat kime oy verecek? 30 Kasim 2013 12:49
Cemaatin seçimlerde AKP karşıtı cephede yer alacağını iddialarını yanıtlayan Ekrem Dumanlı çarpıcı açıklamalar yaptı. Cemaatin seçimlerdeki tutumu ne olacak?


Erzurum Güncel- Son güncelleme: 30 Kasım 2013 11:53 Mynet haber bugün 8.267.486 defa, bu haber 17.106 defa okundu.Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ,Samanyolu Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Yıkar’ın konuğu oldu. Gündemdeki AKP-Cemaat çatışmasını yorumlayan Dumanlı çarpıcı açıklamalar yaptığı programda, Gülen Hareketi'nin seçimlerde alacağı tutuma dair önemli değerledirmeler yaptı.

CEMAAT KİMSEYE KİME OY VERECEĞİNİ SÖYLEMEZ


Yaklaşan yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde cemaatin AKP'ye oy verilmemesi yönünde bir tutum alacağı iddialarını yorumlayan Ekrem Dumanlı "camianın nereye verileceği yönünde bir telkini olamaz" dedi.

CEMAAT TARİHİNDEKİ TEK İSTİSNA REFERANDUMDUR!

Oy konusunda kendimi bildim bileli bu camianın oy konusunda bir telkini olmaz. Herkes vicdani kanaatine göre hareket eder. Ama öyle bir hava oluşur ki vicdani kanaat gider bir partide birleşir. Bu bir talimatla, emirle ricayla yapılmaz. Dıştan bakan yeni türemiş cemaat uzmanları bakıyor ve bir hükme varıyor. Sonra da bütün sosyal siyasal analizlerini o hükme dayandırıyor. Kardeşim camia içinde x partisine oy verin diye bir tebilgat asla yapılmaz. Bunun bir tek istisnası vardır. O da referensumdur. Ancak referandumda bir parti oylanmaz. Türkiye'nin demokratikleşmesi için oy kullanılır orada.

CEMAAT KİMSEYE ECEVİT'E OY VERİN DEMEDİ

Kimse Bülent Ecevit'e oy verin dememiştir. Ama vicdani ibre oraya kaymışsa kimse oraya oy vermeyin de diyemez. Hal böyle ike insanlara gidin falan yere oy verin denmeyeceğine göre neden böyle söyleniyor?


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 3 / 6 )Gön.: Misafir , 08:52   02 Aralik 2013
Faruk LAYIK
Dershaneler konusunda o kadar çok haksızsınız ki, bu dilinize vurdu. Fakir fukarayı ne kadar çok zor durumda bıraktığınız fark edemiyorsunuz bile. Sizin kafire gösterdiğiniz şefaati, müslümana göstermeyip, üstelik beddua etmeniz ne kadar İsrailiyyatta olduğunuzu çok net gösteriyor. Gazetenizi, derginizi, TV kanallarınızı, her çalışma ve sahanızı dünyama kapatıyorum. Yazıklar olsun size. Menfaatçi, kapitalistler sizi.

Gön.: Misafir , 13:26   01 Aralik 2013
yalnızkurt
İkinizde rantçı torpilcisiniz, bir farkınız yok, yiyin birbirinizi...Filmi keyifle izliyorum...Erzurm da da inşallah üçhilal kaleye çekilecek..Zaten o zaman hepiniz ülkücü olursunuz, ne cemaatçi kalır ne akp li..(rant nerde siz ordasınız çünkü)

Gön.: Misafir , 16:36   30 Kasim 2013
Diğer Gündem Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.