Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Erzurum’da büyük FETÖ operasyonu

Erzurum’da büyük FETÖ operasyonu 11 Ocak 2017 20:13
Erzurum’da bugün düzenlenen operasyonda örgüte maddi destek sağladığı öne sürülen 18 zanlı yakalandı. Aralarında Erzurum’un tanınmış isimleri de bulunuyor.


Erzurum Güncel- Erzurum Polisi FETÖ terör örgütüne en büyük darbelerden birini de bugün indirdi. Gözaltına alınanların tamamının Erzurum’un tanınmış işadamları oldukları ileri sürüldü.
Aralarında TEMA Mağazalar zinciri sahibi ve eski Organize Sanayi Bölge Başkanı Zülküf Bakaç ile birlikte, Abdurahim İşcan, Erol Erkoca ve isimleri öğrenilemeyen toplam 18 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 3 kişi ise aranıyor.
Terör örgütüne maddi destek sağladığı ve faaliyet yürüttükleri iddiasıyla gözaltına alınan 18 kişinin Erzurum Emniyet Müdürlüğünde sorgularına başlandı.
BAKAÇ FETÖ VURGUNU HABERİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ…
İşte 12 Ağustos’ta www.gazeteguncel.com ‘un gündeme getirdiği o haber…
Erzurum Organize Sanayi Bölgesinde bir önceki yönetim tarafından sanayi tesisi yapılacak diye FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak sucundan aranan Şakir Çoban'a satılan ancak mağaza şeklinde inşa edilen bina OSB tarafından 4 milyon 500 bin liraya satın alındı.

Erzurum Güncel- FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Erzurum Organize Sanayi Bölgesi yeniden gündeme geldi. Eski Başkan Zülküf Bakaç'ın, OSB'nin sosyal tesis alanını hileli bir şekilde FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak sucundan aranan Şakir Çoban'a sattığı ortaya çıktı.
Erzurum'da FETÖ terör örgütünün parmağı her yerde birer birer ortaya çıkıyor. Erzurum Organize Sanayi Bölgesinde FETÖ terör örgütü mensuplarına geçmiş yıllarda yapılan arsa tahsisleri birer birer belirlendi. OSB'de belirlenen FETÖ yapılanması Bakanlığa ve Erzurum Valiliğine bildirildi. FETÖ'cülerin OSB'de çok sayıda sanayi arazisini üzerlerine geçirdikleri ve daha sonra üçüncü şahıslara devir ettikleri iddia edildi.
EN BÜYÜK VURGUNU FETÖ'CÜ ÇOBAN YAPTI
Eski Başkan Zülküf Bakaç, döneminde FETÖ'cülere yapılan satışların en büyüğü ise sosyal tesis alanının FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak sucundan aranan Şakir Çoban'a sözde ihaleyle satılması oldu. Alt yapısının alıcı firma tarafından yapılması gerekirken, OSB tarafından usulsüz bir şekilde yapılması, Zülküf Bakaç'ın başkanlık yaptığı dönemde büyük tartışmaya neden olmuştu. Satış sonrası ortaya atılan iddialar Sanayi Bakanlığı tarafından incelemeye alınmış, daha sonra ise ört bas edilmişti.
OSB SATIN ALDI
Daha sonraki yıllarda OSB Başkanlığına seçilen Zafer Ergüney tarafından yeniden gündeme getirilen ve mahkemeye taşınan Sosyal tesis alanı, FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak sucundan aranan Şakir Çoban'dan 4 milyon 500 bin lira karşılığında OSB tarafından satın alındı. Eski Başkan Zülküf Bakaç ile yakın iş ilişkileri olduğu iddia edilen FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak sucundan aranan Şakir Çoban'ın kaçmadan önce mal varlığının büyük bir kısmını üçüncü şahıslara devir ettiği belirlendi.


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 3 / 35 )
Culcu
Zülküf abi geçmiş olsun allah bir böyle birsey göstermesin ellerinden öpüyorum gurbet culcu

Gön.: Misafir , 21:34   17 Ocak 2017
alnımız AK gittik
alnımız AK döndük ortalıkta boş boş zırvalayan insanlara,lüzumsuzlara gereken en iyi cevabın adalet tarafından verildiğinden hiç şüphem yok

Gön.: Misafir , 07:09   17 Ocak 2017
fatih konac a cevap
Patronuna bise dedigim yok 2008 ve 2013 yillari arasi tema da yöneticilik yaptim sen nerde idin o zamanlar...

Gön.: Misafir , 13:42   14 Ocak 2017
Diğer Erzurum Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.