Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Eşi cezaevinde olana maaş!

Eşi cezaevinde olana maaş! 03 Kasim 2012 10:17
Vefat eden erkeklerin eşlerinden sonra, tutuklu ve hükümlü eşlerine de maaş... Bakan Fatma Şahin, bu konuda çalışmalara başladıklarını müjdeledi


Erzurum Güncel- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den kadınlara yönelik iyi haber...
Eşleri vefat eden kadınlara maaş bağlanmasının ardından kapsam genişliyor. Bakan Şahin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada ayrıntıları açıkladı: Cezaevlerindeki erkeklerin dışarıdaki eş ve çocukları için Adalet Bakanlığı ile yeni çalışma sistemimizi başlattık. Şahin, konuşmasında özetle şu şu bilgileri verdi:
- Yıl sonuna kadar yardım yapılacak kadınların sayısı 220 bini bulacak. TOKİ ile yürütülen sosyal konut projelerinde 1+1 sisteminden 2+1'e geçiyoruz.
ESKİ EŞE DÖNÜŞ
- Boşanmaları inceledik. Yılda ortalama 100-120 bin arasında çift boşanıyor. Boşananların yüzde 70'i yeniden evleniyor. Eski eşiyle evlenme oranı yüzde 14-15.
- Sosyal yardımlarda puanlama sistemine geçiliyor. Bölgeler arası gelişmişlik düzeyi, kır-kent ayrımını yapılacak.
- Genç erkek nüfusta işi beğenmeyip çalışmaya yanaşmayanların sosyal yardım yapılması önlenecek.
- Jandarma Genel Komutanlığı'nda ilk kez kadının insan hakkı, kız çocuklarının okullaşmasının önemi, şiddetle mücadele konuları alındı.
- Koruyucu aile sistemini genişletiyoruz. Çocuk tıpkı evlatlık gibi sürekli aile yanında kalacak, sadece hukuki bakımdan evladı değil. Evlat edinmek için bekleyen çok sayıda aile var.

9 milyon sıfır gelirle yaşıyor
AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 3 yıllık çalışmasından çarpıcı sonuçları ortaya koydu. Yoksulluk Envanteri'ni tamamladı. Bu çerçevede toplam 18 milyon 300 bin kişi, yoksul kategorisinde kayda girdi. 9 milyon kişi de gelir düzeyi sıfır seviyesinde kabul edilerek, tüm sağlık harcamalarının devlet tarafından karşılanması kararlaştırıldı.


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 3 / 3 )
yalvarıyorum yapmayın
ALLAH aşkına yapmayın..yasalarımız zaten caydırıcı değil..Şuça meğilli insanları dahada cesaretlendirmeyin..Hiç korkmadan çok basit sebelerden dolayı insanlara zarar veren,yaralayan,öldüren,çekinmeden insanlar evlerindeyken hırsızlık için meskenlere giren,kısacası düzgünce yaşamaya çalışan insanlar için bir tehdit unsuru olan MÜPTEZELLERE teşvik edici değil caydırıcı önlemler alın..Çok acı bir şeyi itiraf edeyim..akşamları eşimle,çocuğumla yaya olarak dışarıya çıkamıyorum.Bir çok insanında bu şekilde düşündüğünü biliyorum..Devletin başlıca vazifesi toplum bireylerinin mal ve can güvenliğini sağlamaktır.Onlara hayatı zehreden şuçlulara daha iyi hayat standartları sağlamak değil..

Gön.: Misafir , 20:46   04 Kasim 2012
sosyal politika beleşci politikası oldu..
insanları beleşciliğe,suça,arsızlığa,ahlaksızlığa,cezaevine özendirmek yerine üretmeye,çalışmaya,ahlaka,fazilete,iyi vatandaş olmaya özendirin.bu nasıl politikadır,bu nasıl zihniyettir anlamış değilim..komünist çin bile çalıştırmadan ,hak etmeden kimseye 1 kuruş bile vermezken bizde 30 yaşında sapasağlam adamlar evde yan gelip yatarak yeşilkarttan,sosyal yardımlaşmadan faydalanıyor..böyle sosyal politika olmaz olsun..kendinize gelin..böyle yaparak anca emekçileri,üreteni ezersiniz ve üretimi yok olma noktasına getirirsiniz...

Gön.: Misafir , 11:32   03 Kasim 2012
BENDE İSTERİM
ÇALIŞMA ARZUMU KAYBETTİM,ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM.LÜTFEN BANADA MAAŞ.HAA UNUTMADANN,GEÇEN YILLARIMDAKİ HAKLARIMI BİLMEDEN ÇALIŞMIŞLIĞIMIN İADESİ VE TAZMİNATIMDA UNUTULMASIN...

Gön.: Misafir , 11:02   03 Kasim 2012
Diğer Siyaset Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.