Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Okul sütü ne zaman dağıtılacak

Okul sütü ne zaman dağıtılacak 04 Subat 2013 17:10
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilere ilk kez seslendi.


Erzurum Güncel- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısında başlayacak Okul Sütü Programı için hazırlanan tanıtım videosuyla öğrencilere ilk kez seslendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı koordinesinde yürütülen Okul Sütü Programı 2012-2013 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında tekrar uygulamaya konulacak.

Programın tanıtımı için hazırlanan videoda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğrencilere hitap etti. Video, Bakanlığın, bağlı taşra teşkikalatlarının internet sitelerinde olmak üzere yaklaşık 46 bin sitede yayınlanacak.

Bakan Avcı'nın ''Sevgili öğrenciler, siz ülkemizin geleceğisiniz ve bizim için çok değerlisiniz'' sözleriyle başladığı mesajında, ''Bu ülkede ileride sizler de bilim insanı, sanatçı, girişimci, kamu görevlisi, siyasetçi, zanaatkar, esnaf, en önemlisi belki de öğretmen olacaksınız. Ülkemizin hedeflerini sizler gerçekleştirecek, sizler başarıya ulaştıracaksınız. Ama önce büyümeniz gerek, bu yüzden de süt içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz'' dedi.

Avcı videoda öğrencilere şöyle hitap etti:

''İçtiğiniz bir bardak süt; sağlam dişlere sahip olmanızı, kemiklerinizin gelişmesini, boyunuzun daha çok uzamasını sağlayacak kalsiyum, protein ve vitaminler içermektedir. Bu yüzden sağlıklı beslenmeniz, dolayısıyla sağlıklı gelişmeniz için, geçen sene olduğu gibi bu sene de okul sütü programına devam ediyoruz.

Sevgili çocuklar, hepinizden birkaç ricamız var. Veliniz tarafından doldurulup imzalanan Okul Sütü Dağıtım İzin Formu'nu öğretmeninize teslim etmeyi unutmayın. Eğer süte alerjiniz varsa öğretmeninize haber verin. Kutu sütlerini açtıktan sonra en kısa sürede bitirin, sakın yarım bırakıp sonra içmek için saklamayın. Okullarınızda başarılı olmak, sağlıklı bir şekilde büyümek istiyorsanız süt içmeyi ihmal etmeyin. Hepinizin sütü severek içeceğinize inanıyor, ailenizle birlikte mutluluk ve sağlık dolu günler diliyorum.''

-''6 milyon 290 bin 977 öğrenciye süt dağıtılacak''-

Okul Sütü Programı'yla ana sınıflar dahil olmak üzere ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığını kazandırmak, yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmeleri amaçlanıyor.

Eğitimin ikinci döneminde, 11 Şubat ile 14 Haziran tarihleri arasında, ülke genelinde resmi, özel anasınıf, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 200 mililitre ambalajlı, yağlı, sade UHT içme sütü dağıtılacak.

Bakanlığın verilerine göre program 30 bin 885 okulda uygulanacak. Programla 6 milyon 290 bin 977 öğrenciye süt dağıtılacak.


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 0 / 0 )
Diğer Eğitim Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.