Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Resimli Osmanlı Tarihi” adlı oyunu sahnelediler

Resimli Osmanlı Tarihi” adlı oyunu sahnelediler 10 Ocak 2017 17:59
İhsan Doğramacı Vakfı Erzurum Özel Bilkent Laboratuvar Ortaokulu öğrencileri; Turgut Özakman’ın yazdığı, Emre Aksakallı’nın yönettiği “Resimli Osmanlı Tarihi” adlı oyunu kitap kampanyası ile birleştirerek Bilkent çok amaçlı salonunda sahneledi.


Erzurum Güncel-Değerler eğitimi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyip öğrencileri sosyal sorumluluk alanlarına yönlendirebilmek ve duyarlı davranışları ile örnek bireyler olarak yetiştirmek amacıyla eğitim-öğretim yılı boyunca planlamalar yapan Bilkent ilk ve ortaokulu; 2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca düzenlenen etkinlikler neticesinde Erzurum’da bir ilkokula kütüphane yaptırılması ve tiyatro gösterisinden elde edilen gelirle de kütüphanenin kitaplarının alınması sürecine giriş yaptılar. Kütüphane için gerekli olan kitapları edinebilmek için 6 ve 7. sınıf öğrencileri, serbest etkinlikler derslerinde ve hafta sonlarında okula gelip özverili çalışmaları ile “Resimli Osmanlı Tarihi” adlı oyunu hazırladılar. Oyunlarının ilk gösterimini Bilkent çok amaçlı salonunda ilkokul ve ortaokul velilerine ve Erzurum halkına sundular.
Satılan biletler ile belirlenmiş olan ilgili okulun kütüphanesinin kitaplarının temin edileceği belirtildi.
Oyunu birden fazla kez sergileme şansı bulan öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunurken okul müdürü Gülcan Ataman: ”Oyuna yoğun bir şekilde hazırlanan öğrencilerimiz, oyunu izleyiciler ile buluşturdu, oyunumuz oldukça beğeni kazanmıştır. Böylesine olumlu bir projeye imza atan ilkokul, ortaokul öğrencilerimiz ile öğretmen arkadaşlarıma ve bu projeye destek veren sayın velilerimize çok teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 0 / 0 )
Diğer Kültür/Sanat Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.