Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Uyku ve Elektrofizyoloji labaratuarı!

Uyku ve Elektrofizyoloji labaratuarı! 16 Temmuz 2013 16:18
Erzurum’da uyku problemi çekenler Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nihat Kitapçı Göğüs Hastanesinde bulunan Uyku ve Elektrofizyoloji Laboratuarında 1 gün misafir edilerek uyku takibinde bulunuluyor.


Erzurum Güncel- ,Erzurum’da uykuda horlama, soluk kesilmesi, gece sık sık uyanma, gündüz aşırı uykululuk, değişken göğüs ağrıları, kalp ritm bozuklukları, sabah baş ağrısı, hızlı kilo alma, uykuda boğulma hissi, gece terlemesi, unutkanlık, karar verememe, şikayetleri ile klinik hekimlerine (Göğüs Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Dahiliye, Endokrin hatta Diş Hekimleri'ne) şikayette bulunanlar Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nihat Kitapçı Göğüs Hastanesi Uyku ve Elektrofizyoloji Laboratuarına yönlendiriliyor.
Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizyoloji Uzmanı Dr. Murat Kayabekir, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
“ Uyku ve Elektrofizyoloji Laboratuarı Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nihat Kitapçı Göğüs Ek Hizmet binasında hizmet vermekteyiz.
Uykuda horlama, soluk kesilmesi, gece sık sık uyanma, gündüz aşırı uykululuk, değişken göğüs ağrıları, kalp ritm bozuklukları, sabah baş ağrısı, hızlı kilo alma, uykuda boğulma hissi, gece terlemesi, unutkanlık, karar verememe, şikayetleri ile klinik hekimlerimize ( Göğüs Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Dahiliye, Endokrin hatta Diş Hekimleri' ne ) başvurduğunuzda bir gecelik uyku testi için sizi laboratuvarımıza yönlendirecektirler. Testimiz bir gecelik uyku süresi boyuncadır. Bu yüzden randevularımız uzundur. Doğru ve sağlıklı bir uyku, uykuda var olan hastalıkların çözümü ve gün içinde kaliteli bir yaşam sürmeniz için değerli bir testtir.
Yapılan araştırmalar, " En az 10 s süre ile Uyku da Nefes Kesilmesi olarak tanımlanan Sleep Apne -özellikle tıkayıcı tipi ( Ostruktif Sleep Apne Sendromu)- ' nun Hipertansiyon, Kalp Damar Hastalıkları, diyabetes mellitus (DM) ve obezite ile ilişkisini ortaya koymuştur.
Bu nedenle laboratuvarımız çok yönü hizmet vermektedir.
Bir gecelik uyku testi için teknisyenlerimiz tarafından hazırlanmaktasınız. Bu nedenle baş ve bacak bölgenize elektrotlar, ekg ve çene elektrotları, göğüs ve karın bölgenize kemerler, horlamayı gösteren algılayıcılar ve işaret parmağınıza gece boyu oksijen oranını takip eden bir algılayıcı takılmaktadır.
Teknisyenlerimiz bilgili ve tecrübelidirler. Gece boyu yoğun bakım ve acil hizmetinin verildiği bir hastane de size özel hazırlanmış odalarda rahatlıkla bir gecelik uyku testine girebilirsiniz.
Testlerin sonuçlarını her çarşamba rapor halinde Uyku ve Elektrofizyoloji Laboratuvarı sekreterliğinden alabilirsiniz. Hastanemiz Uyku ve Elektrofizyoloji Laboratuvarı Teknisyenleri, Ankara’ da yapılan Uyku Teknisyenliği sınavında dereceye girmiştir. Tekn. Orhan Akyüz Türkiye Birincisi olmuştur."


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 0 / 0 )
Diğer Sağlık Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.