Yeni Kayıt         Sifremi Unuttum!
Erzurum'un Dünyadaki Sesi - Anasayfa
 
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

Boydak'tan Erzurum'a spor salonu!

Boydak'tan Erzurum'a spor salonu! 06 Temmuz 2010 07:44
Türkiye’nin büyük şirketlerinden biri olan Boydak Holding, Yakutiye ilçesinde spor salonu yapacak. İşadamlarına salonun yapılacağı alanı gezdiren Yakutiye Kaymakamı Yüksel ÇELİK, anaokulu yapımı için de destek istedi.
Foto Galeri İçin Tıklayınız...


Erzurum Güncel-Geçtiğimiz yıllarda Erzurum eğitimine destek için Terminal Mahallesinde 650 öğrenci kapasiteli Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesini yaptıran Boydak Holding, yeni bir eğitim yatırımı için kolları sıvadı.
Geçtiğimiz hafta babası Hacı Kasım Aslan’ı kaybeden işadamı Şerafettin Aslan’a taziye için Erzurum’a gelen Mehmet, Memduh ve Yusuf Boydak, Hacı Sami Boydak Lisesi’ni ziyaret ettiler. Boydak Holding yöneticilerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet KURT ve Okul Müdürü Hamza FIRAT’ çiçeklerle karşılayarak, Erzurum eğitimine verdikleri destek için teşekkür ettiler.
Türkiye’nin önemli kuruluşlarından birinin yöneticilerini Erzurum’da misafir etmekten memnun olduklarını belirten Yakutiye Kaymakamı Yüksel ÇELİK, eğitime verdikleri destek için de teşekkür etti.
Boydak Holding tarafından yaptırılan Anadolu Lisesi’nin bölgede önemli bir ihtiyacı giderdiğini ifade eden Kaymakam Yüksel ÇELİK, spor salonunun yapımıyla önemli bir eksiğin de giderileceğini söyledi. Salonun yapılacağı arazinin Atatürk Üniversitesi’nden alındığını belirten Kaymakam ÇELİK, yaklaşık 500 kişilik olması planlanan spor salonunun, sportif aktivitelerin yanında sosyal amaçlar için de kullanılacağını da kaydetti.


ANAOKULU TALEBİ
Spor salonu yapılacak bölgede ilköğretim ve lise bulunduğuna dikkat çeken Kaymakam Yüksel ÇELİK, Boydak Holding yöneticilerinden bir de anaokulu yaptırmalarını istedi. ÇELİK, “Spor salonunun karşısında ana okul yapımı için arazi var. Eğer buraya da bir anaokulu inşa edilirse burası tam anlamıyla bir eğitim kampüsüne dönüşür.”dedi.
Kaymakam Yüksel ÇELİK, Boydak Holding’in Erzurum’da yapacağı eğitim yatırımlarına her türlü desteği vereceklerini de açıkladı.


MİMAR GÖNDERECEKLER
Hacı Sami Boydak Lisesi yanındaki yaklaşık 3 bin 800 metre kare alan üzerine yapılacak spor salonu için mimar göndereceklerini belirten Yusuf BOYDAK, “Mimar arkadaşlar okul müdürümüzle birlikte yapılacak spor salonunun kapasitesi ve diğer konuları görüşerek projesini hazırlarlar.”diye konuştu.
Yusuf Boydak, spor salonu inşasından sonra anaokuluyla ilgili bir karar vereceklerini sözlerine ekledi.


İLK MEZUNLAR ZİYARETE GİDECEK
Bu arada Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi Müdürü Hamza FIRAT, 2005-2006 sezonunda genel lise olarak eğitim-öğretime başlayan okuldan 2009-2010 eğitim-öğritim döneminde 270 öğrencinin mezun olduğunu kaydetti. Genel lise olarak eğitim-öğretime başlayan okulun daha sonraki dönemlerde Anadolu Lisesi’ne dönüştürüldüğünü vurgulayan Hamza FIRAT, Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi’nden ilk mezunların bu sezon verildiğini söyledi. FIRAT, Anadolu Lisesi’nden mezun olan 44 öğrencinin okulu yaptıran Boydak Holding yönetimine teşekkür için Kayseri’ye gitmek istediğini belirtti.


Boydak Holding yöneticisi Yusuf BOYDAK, okulun ilk mezunlarını Kayseri’de ağırlamaktan memnun olacaklarını belirterek, kapılarının her zaman açık olduğunu kaydetti.


<< Önceki || Sonraki >>

Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 0 / 0 )
Diğer Erzurum Haberleri :
<<
>>
Okunan:
Hafta / Bu Ay /
Dünden Kalanlar

İlgili Haber
» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
©2007 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.