1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. İri kafalı bir Cüce ve küçük kafalı bir Dev...
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

İri kafalı bir Cüce ve küçük kafalı bir Dev...

A+A-
Yıllar önce izlediğim bir filimde iki ana karakter vardı; bir Cüce ve bir Dev. Kardeş olan bu iki karakter, bir topluluğa hükmediyorlardı. Cüce zeki ve kurnaz, aynı zamanda intikamcı dev ise çok güçlü ve aptaldı.
 
Zeka ve intikam bir araya gelince;  haliyle güç zekanın emrine girmişti…
 
Ve
 
Dev, sürekli olarak boynunda taşıdığı Cücenin her dediğini yerine getiriyordu. Cüce kendi intikamının devin eliyle alarak, topluluğa olmadık zulümler yapıyordu.
 
Çaresiz kalan halk gizlice kendi aralarında örgütlenerek Cüceyi  Devden koparmanın yolunu aradılar.  Günlerce yaptıkları takip sonrası Cüceyi tek başına yakalayarak etkisiz hale getirdiler. Cücesiz kalan dev ise hiçlikte yol almaya başladı.
 
Günümüz dünyası: Bir Cüce olan İsrail ile bir Dev olan ABD’nin zulmü altında inim inim inlemektedir. Cücenin intikam duygusu yüzünden Ortadoğu coğrafyası yılladır bir zulüm altında. Dev ise yine cücenin etkisi ile örgütlediği İslami grupları silahlandırarak birbirine kırdırtmakta. Öyle bir akıl ortaya koymuşlar ki; Müslüman dünyası kendi kendinin tokatladığı gibi terörün kaynağı gibi görülüyor.
 
Böylece; İsrail’in bekası için devin sırtına binen Cüce sayesinde Seçtikleri gurupları önce silahlandırmakta, sonra onlara alan açmakta daha sonra o guruplar bahane edilerek diğer guruplar silahlandırılmakta ve alan açılmakta. Sonrasında: Silahlandırılan guruplar birbirine kırdırtılmakta.
 
Şimdi: gelinen noktada:
 
Daha önceleri de yazdım, Türkiye’nin güneyinde bir terör ordusu oluşturulmakta….
 
Biz de ise:
 
Mankurtlar sayesinde, Türk ordusu yıpratıldı ve etkisiz hale getirilmek istendi. Güneyimizde; Cüce ve Dev ordular oluştururken; biz, öyle bir oyuna getirildik ki; yetişmiş ordu mensuplarını zorunlu olarak önce ordudan uzaklaştırıyoruz sonra içeri atıyoruz.
 
Yani; biz yetişmiş elamanlarımız saha dışına iterken, birileri elaman yetiştiriyor.
 
Bu durumun bir tek gayesi vardı; bu millete tekrar balkan harbi hezimetini yaşatarak  bölgeye diledikleri gibi şekil vermek.
 
Yüz kusur yıl önce nasıl ki balkanları bir tertip sonucunda kaybettikse şimdide güneyimizi ve doğumuzu kaybedecektik.
 
Hale bazı gafiller neyin hesabını yapmaktalar?
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum