1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. İsrail ajanı Mezhepsel etnik bir temizlik yapılıyor.
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

İsrail ajanı Mezhepsel etnik bir temizlik yapılıyor.

A+A-

Belli bir mezhebe dâhil olanlar ülke dışına süpürülmekte.

Tarihte buna benzer bir gelişme, Avrupa’da mezhep savaşlarında görüldü.

Ama dün savaşan güçler bugün AB çatısı altında bulunmaktalar; iki dünya savaşı sonucunda.

Günümüzde Suriye’de meydana gelen gelişme, dünün Avrupa’sındaki kanlı mezhep savaşlarını hatırlatıyor; bir farkla Avrupa’daki mezhep savaşları kendi dinamikleri içinde gelişirken İslam dünyasındaki mezhep savaşlarını belirli güçler dinamik hale getirerek bir ülke lehine çıkar sağlanmaktalar.

Şu soruyu sormadan edemiyorum: 21 milyonluk bir ülkenin 13 milyona yakın vatandaşının dışarıya süpürülmesi kimim veya hangi ülkenin işine geliyor?

Bu gelişmenin baş mimari olan Rusya ve diğer mezhep sakinlerine pek fayda sağlayacağını sanmıyorum.

Çünkü böyle bir yol açılırsa; geçmişte Avrupa’da olduğu gibi günümüzde de İslam dünyasında diğer mezheplerin sakinleri de süpürülmeye uğrayabilirler. Zira bu gelime Rusya’ya da hiç fayda sağlamaz; Rusya’nın içinde ve çevresinde Sünni mezhebin sakinleri bulunmakta; bu guruplar intikam almaya kalktıkları an Rusya biranda kendini bir iç savaşın içinde bulabilir. Ama Bu savaşın bir galibi var, oda İsrail. Daha önce paylaştığım ve bu yazıda da paylaştığım haritada görüldüğü gibi süpürülen yerler İsrail’e göre vaat edilmiş topraklar.

Şu bilinmeli ki; eline silah alan her Müslüman İsrail’e hizmet etmektedir. Eğer İsrail ile mücadele etmek istiyorlarsa; silahlarını toprağa gömmeliler ve ellerine kitap almalılar. İsrail, Türkiye’yi kendi yanına almak için Bahaî felsefesine yakın paralel bir yapıyı iktidara taşımak istedi.

Bahaîler İsrail’in güdümünde ve kontrolündedir. Aynı düşünceyle bazı İslam mezheplerine ve bazı dini gruplara sağladıkları maddi kaynaklarla kontrol altına almak istiyorlar.

Bunun ilk işaretini yüzyılın planında görebiliriz. Bu planda ırkçı bir Yahudi devleti kuruluyor; tıpkı geçmişteki Güney Afrika ırkçı devlet yapısına benzer örgütlenmeye gidiliyor.

Yahudilerin dışındaki skinler, Yahudi hâkimiyetini kabul ederlerse ikinci sınıf vatandaş haline getiriliyor.

Çünkü Yahudiler kendi dışındakileri, kendileriyle eşit görmezler Bu nedenle her kim bir Müslüman’ı mezhebi ve ırkı için öldürürse; öldüren her şahıs İsrail ajanıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.