1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. Manda kafası
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Manda kafası

A+A-

Cemil MERİÇ; “bütün Camileri yıksak bütün Kuranları yaksak, biz batının gözünde Osmanlıyız”, der.

Barış pınarı hareketinden sonra yapılan tartışmaları hayretle izliyorum.

Bazıları ısrarla bazı gerçekleri görmüyorlar veya görmek istemiyorlar.

Adamların gayesinin; üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu anlamıyorlar.

Türkiye’yi kim yönetirse yönetsin batının gözünde, “Osmanlı anlayışı” değişmeyecektir. Baksana ABD’li senatör, bir soru üzerine; Türkiye bize saygı duymuyor, diyor. Yıllar önce FETO’un dediğine ne çok benziyor; “otoriteye itaat edeceksin”.

Son günlerde mağdur edebiyatı yapanlar, FETO denen yapının mağdur ettiklerini görmedikleri gibi onlar o makamlara başkalarının bedenine girerek sahip oldular; yani başkalarının maaş karlarını çaldılar.

Yıllar önce yazdım; bu adamlar şeytanı bir metotla başkalarının bendine giriyorlar, diye. Yine yazdım; deniz kuvvetleriyle neden uğraşıyorlar?

Uğraşma nedenleri günümüzdeki gelişmelerde apaçık görülüyor. 100 küsur yıl önce Kürtlere; barbar katiller diyenler günümüzde PKK ve uzantılarına özgürlük savaşçısı diyerek aynı anda, sözde soykırım yasasını kabul ediyorlar. Neden? Yine; Türklerle – Kürtler yüz yıllardır savaşıyorlar, diyor. Evet Savaşıyorlar….

Ama Batıya karşı birlikte, bin yıldır omuz omuza savaşıyorlar. O nedenle boşuna uğraşmayın bu birlikteliği bozamazsınız. Yurt içinde, hendek başında poz verip; dağa çıkın diye öğüt verenlerinde hevesleri kursağında kalacak; zire Türk – Kürt kardeşliği sağlam temeller üzerine kurulmuştur. Ak denizde kıta sahanlığına göre İsrail’in payı 5 iken Türkiye’nin payı 55 Mısır’ın ise 17. Buna rağmen İsrail almış sazı eline çalıp söylüyor.

Türkiye buna karşı çıkınca tuta kaka ediliyorlar. Kısacası; Ak denizden ve petrol alanlarından uzak dur ve itaat et diyerek;

Kürt ve Ermeni kartını birlikte kullanıyorlar. Bu dayatmaya karşı birlik halinde karşı çıkacak yerde, aynen kurtuluş savaşında olduğu gibi “Manda yönetimi peşinde koşanlarla aynı anlayışa sahip bazı zevatlar; bırakın laga lugayı gelin “istiklali tam” peşinde birlikte koşalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.