1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. Millet olmadan; Ümmet olmak
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Millet olmadan; Ümmet olmak

A+A-

 “Başka şartlarda bu deneyimleri elde etmemiz mümkün değildi. Rus ordusu gerçek bir savaşta modern silahlarını denedi. Savaş koşullarında hava kuvvetlerimiz ve istihbarat servislerimizin etkinliğini nasıl arttırabileceğimizi gördük. Bu eşsiz bir deneyim. Suriye bir eğitim ve test alanı değil ancak son teknolojimizi burada kullandık ve etkili olduğunu kanıtladık.”

Bu ifadeler Putin’e ait…

Ve

Diğerleri de yakınlarda ikrar edecekler; tarih bunu yazar.

Emperyalist ülkelerin geninde bu var.

Ruslar, Ortasya’yı işgal ettiklerinde yeni çıkan makineli tüfeği denediler ve taş üstünde taş omuz üstümde baş koymadılar.

ABD'de avcıları, yeni çıkan tüfekleri Kızılderililer üzerinde denediler ve kelle başı para aldılar.

Tarife: “Kadın, erkek, çocuk demeden Kızılderililerin çoğunu öldürdüler. Yeni İngiltere’deki göçmenler, bir Kızılderili tutsağı ya da kafatası derisi getiren herkese 40 İngiliz lirası verileceğini ilan ettiler. Bu ödül yüz İngiliz lirasına kadar çıkarıldı. Çocuk ve kadın kafatasları derisi için yarısı verildi.”

İkinci dünya savaşı sırasında Japonlar üzerinde atom bombasını denediler ve mayınları temizlemek için Afrika yerlilerini mayınlı alanlara sürerek mayın temizliği yaptılar.

Almanlar, Yahudiler üzerinde kimyasal deneyler yaptılar. Dün kimyasal deneye maruz kalanlar günümüzde aynı deneyleri Filistinlilere uyguluyorlar.

Tarih, emperyalist ülkelerin bu deneyleriyle dolu…

Ama

Deneye tabi tutulan Müslümanlar ne yapıyorlar?

Tek cümleyle; birbirlerini boğazlayarak,”cihat” yapıyorlar.

Millet olmadan; Ümmet olma peşinde koştuklarından, ne ümmet olabiliyorlar nede milliyetlerini koruyabiliyorlar. Deneye tabi tutuldukları gibi çoluk çocukları da emperyalistlerin mezesi oluyor.

Bir Milleti ayakta tutan; dil, din, bayrak, vatan gibi kavramları öteler sadece din için savaşırsan deney olmaktan kurtulamazsın.

Ayrıca; bu diğerleri bir tarafa bırakır, dindar neslin peşinde koşulursa; garip din anlayışları sonucunda DAİŞ benzeri yapılar ortaya çıkar; bu Suriye’de yaşanıyor.

Ülkemizin; deney alanı ve çocuklarımızın meze olmasını istemiyorsak; milleti millet yapan değerleri benimseyen, özgür iradesini kullanan, düşünen ve akıl eden bireyler yetiştirmeliyiz.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.