Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Moron

A+A-

Moronlar açığa düşünce vize uygulaması peşi sıra geldi ve suçlu kompleksi içerisinde birden bire atağa kalktılar…

 

Ve de

 

“Yavuz hırsız ev sahibini bastırır”, misali vize geldi.

 

Darbenin, rap rap seslerinin ABD’den geldiği anlaşılınca; darbeler tarihinde belki de, bir ilk yaşanacak; bir ülke, başka bir ülkede darbeye teşebbüsten hukuku yönden sorumlu olacak.

 

ABD ve payandaları; Türkiye’yi, terör örgütlerine destek vermekten dolayı uluslararası mahkemelerde yargılamak için, kumpaslar kurarken, birden bire ABD’nin kendisi darbeye destek vermekten yargılanacak hale geldi.

 

Sadece ABD açığa düşmedi, ülkemizde bulunan ABD’nin sesleri de açığa düştüler. Bu sesler, demek istiyorlar ki; aman ABD ile arayı açmayalım ve onların dümeninden gidelim.

 

Gidelim de, ABD diyor ki;

 

Ey,,,, Türkiye ya benim politikalarıma yardımcı olacaksın; yada yeni bir Balkan savaşını yaşarısın, dedi ve 15 Temmuzun düğmesine bastı.

 

Balkan savaşı:

 

“8 Ekim 1912'de Karadağ'ın saldırısıyla savaş başladı. Osmanlı Ordusu, ordu içindeki siyasi ve partizan kavgalar sonucunda, yeni kurulan Balkan Devletleri karşısında yenilgiye uğradı ve Edirne düştü. Balkan Savaşı’nın sonucunda: Londra'da, Midye-Enez hattı sınır kabul edildi. Edirne de dâhil bütün Rumeli toprakları, Balkan Devletlerine bırakıldı.

 

“Türk ordusunda subayların büyük çoğunluğu ya ittihatçı, ya onların muhalifi ’Halaskaran’ gurubuna mensuptu; birbirlerine düşmanlıktan Bulgar’la, Sırp’la harp edecek durumda değillerdi. İttihatçılar Sultan Abdülhamit tarafından sürgün edilen rüşvetçi bir paşayı, Padişah’a muhalif olduğu için ödüllendirmişler ve Selanik’e kumandan yapmışlardı. Bu adam tek kurşun atmadan şehri Yunanlılara teslim etti. Sultan Abdülhamit’i tahtından indirenlerden Toptanı Paşa, Arnavutlukta savaşan Hasan Rıza Paşayı arkasından vurarak İşkodra’yı Karadağlılara teslim etti.” (Prof.Dr. Erol Güngör, Tarihte Türkler)

 

Şayet:

 

15 Temmuzda milletin direnci olmasaydı; ülkemizin doğusu tıpkı balkan toprakları gibi koparılacaktı. Bunu başaramayınca, terör örgütüne tırlarla silah verildiği gibi, diğerlerine de bağımsızlık yolunu açmaya başladılar.

 

Yine de yerli Moronlar, asıl Moronlarla iş tutma peşindeler. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.