1. HABERLER

  2. ERZURUM

  3. Sağlık'ta büyük vurgun Doktor bu ne!
Sağlık'ta büyük vurgun Doktor bu ne!

Sağlık'ta büyük vurgun Doktor bu ne!

Erzurum Emniyet Müdürlüğü tarafından bir operasyonda Erzurum Sağlık Müdürlüğü'nde 4 milyon liralık büyük bir vurgun ortaya çıkarıldı.İşte Yılın bomba haberini yine Mehmet Şener patlattı...

A+A-

Erzurum Güncel- Şu sıralar Ak Parti Yakutiye Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Mahmut Uçar'ın başında bulunduğu kurumda ortaya çıkarılan yolsuzluğun çapı yaklaşık 4 milyon lirayı buluyor. Edinilen bilgiye göre bu kurumda çalışan İ.A, A.K ve İ.K adlarındaki ikisi mutemet, üç görevli yaklaşık beş yıl boyunca yetkilerini kötüye kullanarak sahte evrak düzenleyip, zimmetlerine para geçirmiş. Bu zanlılardan İ.A ise halen Ak Parti'den Palandöken Başkan aday adayı...

Beş yıl boyunca sistematik biçimde yolsuzluk yapılmasına ve zaman zaman aynı kurumda çalışan bazı görevlilerin yönetim kadrosunun uyarmasına rağmen, polis operasyonuna kadar ilgililer hakkında hiçbir işlem yapılmaması hatta korunur gibi olmaları yolsuzluk kadar skandal bir gelişme oldu.

Sağlıkta yaşanan bu yolsuzluk ve başka bir çok iddiaya karşın, daha düne kadar kurumdan birinci derecede sorumlu olan müdür, sütten çıkmış ak kaşık gibi yöneticilik yapmaya devam etti ve bugün de aynı kişi belediye başkanı olmak isteyerek yüzlerce milyon liranın döndüğü Yakutiye Belediyesi'ni yönetmek istiyor.

Üç kişinin tutuklandığı bu skandal, beraberinde çok esaslı soruları gündeme getirdi.

Soru 1-Mahmut Uçar sana soruyorum: Sağda solda sırf eleştiride bulundu diye "sarhoşun teki" diye suçladığın gazeteci mi o kurumun başındaydı yoksa o kurumu sen ve senin gibi düşünenler mi yönetiyordu?

Soru 2-Cafer Burucu sana soruyorum: Sosyal medyada sahifeler dolusu yazı yazarak şahsımı örtülü biçimde "dinsiz" olmakla itham eden sen, yıllardan beri alışveriş yaptığın bu kurumda ortaya çıkarılan yolsuzluk hakkında acaba ne düşünüyorsun? Hani benim yazıma cevap olarak güya yazdığın o yazında Allah'ın dini hariç ne kadar cemaat ve tarikat varsa hepsini kutsuyorsun ya, bu durum karşısında merak ediyorum yeni "manifesto" yayınlayacak mısın?

Soru 3-Yine sosyal medyada meselenin aslını astarını bilmeden sırf Don Kişot'luk olsun diye klavye başına geçen kimi dangalaklar daha neyi savunduklarını bile bilmeden aslında yapılan yolsuzluk ve vurguna sahip çıkmış olmuyor mu?

Bu sütunun yazarı bu yaşına kadar olduğu gibi bu yaşından sonra da mesleğini layıkıyla ve bihakkın icra etmeye devam edecektir. Şahsımla ilgili "sarhoş" ya da "dinsiz" gibi çirkin ithamlarda bulunan alçaklara diyeceğim şudur:

Elhamdülillah dinimi bazıları gibi aklını, vicdanını ve iradesini şeyhine teslim eden ve iktidarda kim varsa onun kayığına binen ve güçlü kimse ona tapan ve üç paralık ticareti uğruna her türlü mukaddesatını ayaklar altına alan sahte Müslümanlardan öğrenecek değilim.

Esasında bu tür şerefsizce atılmış iftiralara cevap verme tenezzülünde bulunmazdım lakin sosyal medyada gördüm ki, otuz kırk yıldan beri tanıştığımız bazı dostlar bile bazı egemenlerin dümen suyuna girerek acaba demeye başlamış.

Kim üstüne alacaksa alsın, hiç umurumda değil, ortaya söylüyorum. Ulan çakallar, bendeniz 17-25 Aralık'tan başlayarak bugüne kadar Paralel Yapı ve Fetö ile mücadele ederken ve hakkımda üçyüz kadar soruşturma ve dava açılırken, siz amandır işimden olurum, amandır ihale alamam diyerek Fetö'ye güzellemeler yapmıyor muydunuz? 15 Temmuz'da bile karambole giderim düşüncesiyle on-onbeş gün ortalardan kaybolmadınız mı? Sonra da meydanlara çıkıp sahte kahramanlar gibi esip gürlemediniz mi? Bu kadar basit mi sanıyorsunuz bu milletin ve devletin hafızasıyla alay etmeyi?

Evet, bendeniz Kur'an ve Peygamber sünnetinden başka hiç bir yol bilmem bilmeyeceğim de... Bu yüzden adı ne olursa olsun hiçbir tarikat ve cemaat benim ne önceliğim, ne önerim ne de değerlim değildir. Hele bunların içerisinde sinsi tuzaklarla tıpkı Fetö'de olduğu gibi devleti ele geçirmek isteyen oluşumlara karşı da her zaman kalem sallayacağım ve onların karşısında olacağım, bu böyle biline...

Mehmet Şener yazdı/Palandöken

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum