1. YAZARLAR

  2. Seyfullah AYDIN

  3. Türk - ABD savaşı
Seyfullah AYDIN

Seyfullah AYDIN

Yazarın Tüm Yazıları >

Türk - ABD savaşı

A+A-
Belki bir çokları için bu sav akıldışı gelebilir; ama nasıl ki matematikte: 2+2= 4 ederse, son birkaç yıldır Türk – ABD ilişkilerini aritmetik olarak değerlendirsen  eşittir  “savaş” çıkar…
 
"Baksana her Tır'dan  ABD çıkıyor."
 
Bu neyin savaşı?
 
Bu soruya verilecek birden çok cevap var; fakat bu nedenlerin başında İsrail’in taşeronluğuna  soyunan ABD’nin bölgeyi İsrail’e göre şekillendirme isteğidir.
 
Yani?
 
Asıl savaş: İsrail –Türkiye’nin örtülü savaşıdır.
 
Türkiye, son yıllarda içte ve dışta kendi savaşını yaparken, İsrail; ABD üzerinden örtülü bir savaş yürütmektedir. Kullandıkları materyaller ise terör örgütleridir.  Şu görünüyor ki; o örgütleri besleyip büyüten kendileri olduğu için istedikleri an istediklerini kullanıyorlar.
 
Bir önceki dönemde ABD’nin yumuşak başlı başkanı utangaç bir politika yürütürken, şimdiki başkanı Recep İvedik’in ABD versiyonu olarak politika üretmektedir.
 
Fakat
 
Görülen o ki; evdeki hesap bazen çarşıya uymadığından, zaman zaman politika değiştirseler de bildikleri yolda devam ediyorlar.
 
Bu arada mahallenin Veledi ve Ayısı kendi politikalarını devreye sokunca; bu gelişmeler ABD –İsrail işine yaramaktadır. Son olarak Velet ağzındaki baklayı çıkardı ve işi barajlar noktasına getirdi. Bölge halkını kendi yanına çekmenin yollarını aradığı gibi yeni bir sorunun da fitilini ateşlemek üzere.  Yarın, Suriye ve Irak konuları uluslararası bir konferansta ele alındığı an; bu Velet; Su konusunu da gündeme taşıyacağını göstermiş  oldu.
 
Gaye; Türkiye‘yi suyla oyalayarak kendilerine ve karşı tarafa alan açacaklar…
 
İran mollalar yönetimi böylece, kendilerine biçilen İslam dünyasını parçalama yönünde bir adım daha atmış olacaktır. Bazı Mankurları ise Katar’la oyalayacaklar.
 
Şimdi; Su ve Katar taktiğini devreye sokmuş oldular İran ve Vahabiler aracılığıyla….
 
Türkiye, İtin kuyruğuna bastığı an birden çok ağzın havlamasıyla karşı karşıya kalacaktır. 
 
Niyetleri, Türki’nin  zayıf anında bu savaşı çıkarmak.
 
Çünkü; yıllardır ülkeyi içte ve dışta zayıflatmak için planlar yapılmakta. Deniz kuvvetlerini etkisiz hale getirme kumpasıyla başlayan gelişmeler 15 Temmuza kadar sürdü. Bu badirelerden kısmen yara alarak çıkan Türkiye yine gücünü büyük oranda koruduğundan şimdi başka planların peşindeler.
 
Gelgör ki; birileri bilerek veya bilmeyerek bu duruma çanak tutmaktalar.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.