1. HABERLER

  2. ERZURUM

  3. Erzurum'da o FETÖ destekçisiyle STK’lardan ortak açıklama
Erzurum'da o FETÖ destekçisiyle  STK’lardan ortak açıklama

Erzurum'da o FETÖ destekçisiyle STK’lardan ortak açıklama

15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız diyen STK temsilcilileri arasında FETÖ terör örgütüne destek veren ve örgütten hediye alan Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkın Hınıslıoğlu'da yer aldı.

A+A-

Erzurum Güncel- Erzurum’daki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar yaptıkları ortak basın açıklamasında, FETÖ terör örgütünün yaptığı hain darbe girişimini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını dile getirdiler.  Toplantıda FETÖ terör örgütüne destek veren ve örgütten hediye alan  Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkın Hınıslıoğlu'da yer alması dikkatlerden kaçmadı. 
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) düzenlenen toplantıya, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı (ETB) Hakkı Hınıslıoğlu, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Fırat, Kamu-Sen İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, Memur-Sen Konfederasyonu İl Temsilcisi Abdullah Duman, Türk-İş Temsilcisi Yusuf Gökcan, Hizmet-İş Şube Başkanı Erol Aksakal, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, Oltu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baki Karaca, Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Ayrancı ile Türkiye AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı üyesi kurumların temsilcileri, oda, borsa ve sendikaların yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.
İldeki STK’lar adına açıklamayı, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Fırat yaptı. Fırat, “Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz. İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
“15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz”
FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu alçak saldırını, darbenin ötesinde bir işgal girişimi olduğunu vurgulayan Fırat şöyle devam etti; “15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü, “devleti” ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah’a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık. Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.”
“Ülkemizi milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez”
Türkiye’nin 15 Temmuz’da, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla verdiğini kaydeden Fırat, Türk Milletinin demokrasiye olan inancının hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu ve bunun herkese gösterildiğini belirten Fırat şunları söyledi; “Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez. Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu. 2 Bin 301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir.”
“15 Temmuz ruhu, demokrasinin sigortasıdır”
Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhunun demokrasinin sigortası olduğu ifade eden Fırat, “Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir.
Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır.”
En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrasının da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç olduğunu ve darbe girişimi sonrası toplumun büyük bir travma yaşadığını anlatan ESOB Başkanı Rasim Fırat konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık. Çok açık ifade ediyoruz ki, Türkiye dünyanın en zor stres testinden başarı ile çıkmıştır. Emin olun bizim son bir yılda yaşadıklarımızı başka bir ülke yaşasaydı bir daha ayağa kalkamazdı. Ama biz dimdik ayaktayız. Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar altında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Ama rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz, büyük hedeflerimiz var.”
“Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı”
Fırat açıklamasını şöyle tamamladı; “15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık. Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek ileriye taşımalıyız. Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmalıyız. Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: Türkiye’nin sivil toplumu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye.”
Fırat konuşmasının ardından TOBB’da gerçekleştirilen toplantıya canlı yayınla bağlandı. Fırat buradaki konuşmasında da, “Ortak metnimizi biraz önce büyük bir heyecanla okuduk. Erzurum milli mücadelenin kalesi, Türkiye Cumhuriyetinin ilk tohumlarının atıldığı yer Erzurum’un İstiklal Savaşımızdaki milli ruhu nasılsa, bugün de aynı ruha sahibiz. Birlik ve beraberlik içindeyiz. Ülkemizin geleceğinden umutluyuz. Bütün Türkiye’ye ve sizlere selamlarımızı iletiyoruz” dedi.
Ortak basın açıklaması, 15 Temmuz şehitleri için okunan duanın ardından sona erdi.

İŞTE HAKKI HINISLIOĞLU'NUN BUGÜNE KADAR CEVAPLAYAMADIĞI BAZI HEBER VE YAZILAR

Sayın Hınıslıoğlu Cevap verebilecek mi?

Sayın Hınıslıoğlu Cevap verebilecek mi?

 

Erzurum bu fotoğrafı konuştu. Yazarımız Recep Kapucu ise bu fotoğrafı Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu'na sordu.Bu hediyeyi sana kimin adıyla, niye verdiler?

Erzurum Güncel- İşte o çok konuşulacak yazı...

Sayın Hınıslıoğlu Cevap verebilecek mi?

Hakkı Hınıslıoğlu'nu tanımayanınız yoktur.

Yinede tanımayanlar olur diye be Sayın Hınıslıoğlu'nu kısaca tanıtayım.

Erzurum Ticaret Borsasının demirbaş başkanıdır.

Türkiye değişti ama Erzurum Ticaret Borsasının başkanı değişmedi.

Neyse sözü uzatmanın mantığı yok.

Sayın Hınıslıoğlu, 17- 25 Aralık darbe girişimi sonra gündeme gelmişti.

İddialar ABD'ye gittiği, Terör lideri FEtÖ'nün elini öptüğü yönündeydi.

O denemin hakimleri tarafından verilen tekzip kararını gönderdi, bizde yayınladık.

Gerçi tekzibin de ABD'ye gittiğini inkar etmemişti.

Neyse 15 Temmuz kanlı darbe girişimi oldu.

Sayın Hakkı Hınıslıoğlu'nun ismi yeniden gündeme geldi.

FETÖ terör örgütünün ABD'de düzenlediği fuara Erzurum Ticaret Borsası olarak katılmışlardı,

Hatta iddiaya göre bu fuarı düzenleyen FETÖ terör örgütünün derneğine Ticaret Borsası adına yüklü miktarda da bağış yapmıştı.

Biz bunları belgeleriyle dile getirdik, yazdık, fotolarını yayınladık

Ne kerametse kimseden çıt çıkmadı.

Yani Sayın Hınıslıoğlu'ndan hesap sorulmadı.

Önceki gün bir fato yayınladık.

Sayın Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, şu anda Terör örgütü üyeliğinden tutuklu Zaman ve  Cihan Haber Ajansı Bölge Temsilcisi Ersin Demirci'nin elinden hediye alıyor.

Sayın Hınıslıoğlu, bu hediyeyi alırken mutluluğu yüzünden okunuyor.

Şimdi benim Sayın Hınıslıoğlu'na sorularım olacak.

Sayın Hınıslıoğlu, bu hediye neydi?

Bu hediye neyin karşılığında verildi?

Bu hediyeyi kim gönderdi?

Yani kısa üç soruma cevap bekleyeceğim.

Sayın Hınıslıoğlu, cevap verirse söz yine burada yayınlayacağım....

Kaynak: Sayın Hınıslıoğlu Cevap verebilecek mi?

hakkı hınıslıoğlu  ile ilgili görsel sonucu

Erzurum Güncel- Tutuklu olarak yargılanan eski Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'den sonra, Hakkı Hınıslıoğlu'nun başkanlığını yaptığı Erzurum Ticaret Borsa'sınında FETÖ'nün Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek festivaline katıldığı ortaya çıktı. Eski Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'in FETÖ terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktan tutuklu olarak yargılandığı dava dosyasında ABD'de yapılan fuara katılması da yer alırken, Erzurum Ticaret Borsası'nın FETÖ terör örgütünün derneğine ne kadar para aktardığı ise merak konusu oldu. FETÖ Terör örgütüne üye olmaktan tutuklu bulunan Erzurum kültür sanat ve diyalogu geliştirme derneği başkanı Prof.Dr. Mevlüt Aras'ın başını çektiği fuarda sözde Erzurum tanıtıldı. 24.05.2013 TARİHLİ GAZETELERDE O FUARIN HABERİ BÖYLE ÇIKMIŞTI Erzurum’ un festivalde yer almasına ön ayak olan Erzurum kültür sanat ve diyalogu geliştirme derneği başkanı Prof.Dr. Mevlüt Aras festivali şu sözlerle değerlendirdi: “Çok güzel bir ortam.99 çeşit yemeğimiz burada Amerikalıların beğenisine sunuluyor. Cağ kebaptan künefeye kadar birçok yemeğimiz burada tanıtılıyor. Biz Erzurum Ticaret Borsası ve Aziziye Belediyesi’nin katkıları ile festivaldeki yerimizi aldık. Erzurum Kültür Sanat ve Diyalogu Geliştirme Derneği (ERKÜSAD) 16-19 Mayıs tarihleri arasında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen Anadolu Kültürleri ve Yemek festivalinde Erzurumlu kültür sanat sevdalıları yerlerini aldı. Erzurum’dan katılımın gerçekleşmesini sağlayan ERKÜSAD, Erzurum ‘un birçok değerinin festivalde tanıtılmasına vesile oldu. Orange Country fuar alanında düzenlenen festivale ilgi bir hayli yoğundu. Festivalde Çifte Minareli Medrese bibloları ve Erzurum’un kent maketleri ERKÜSAD’in kurduğu stantlarda sergilendi. Anadolu damak tadının en güzel şekilde sergilendiği yemek festivalinde, stantlarda,Erzurum ile özdeşleşmiş meşhur lezzetimiz Cağ kebap Amerika’da ki yemek tutkunlarının beğenisine sunuldu. Dev bir fuar alanında gerçekleştirilen festivalde, ERKÜSAD’in kurmuş olduğu, tarihi dokusu ile ünlü Çifte Minerali Medrese maketi görenleri adeta büyüledi. Yine Erzurum’un simgelerinden olan Oltu taşı sanatını ERKÜSAD stantlarına taşıdı ve Erzurum’umuzu festivalde en güzel şekilde temsil etti. Erzurum’ un festivalde yer almasına ön ayak olan Erzurum kültür sanat ve diyalogu geliştirme derneği başkanı Prof.Dr. Mevlüt Aras festivali şu sözlerle değerlendirdi: “Çok güzel bir ortam.99 çeşit yemeğimiz burada Amerikalıların beğenisine sunuluyor. Cağ kebaptan künefeye kadar birçok yemeğimiz burada tanıtılıyor. Biz Erzurum Ticaret Borsası ve Aziziye Belediyesi’nin katkıları ile festivaldeki yerimizi aldık. Festivalde Erzurum'un Oltu taşı örnekleri ve Çifte minareli medrese bibloları katılımcıların beğenisine sunuluyor. Festivale, Erzurum’dan Değerli işadamlarımız, Aziziye Belediye Başkanımız Fatih Cengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Hadi Zaimoğlu, Erzurum Kültür Sanat ve Diyalog Derneği Başkan Yardımcısı Celalettin Karadaş ve Dernek koordinatörü Memduh Ömeroğlu ile katıldık. Erzurum standında en çok ilgiyi Cağ kebap görüyor.Bu festival ile Erzurum ve Erzurum’un değerleri Dünya’ya tanıtılıyor. Binlerce insan festivali ziyarete geliyor. Festivalin bu yıl dördüncüsünün düzenlenmesine rağmen çok yoğun ilgi görüyor. Festivalde Erzurum’u ve değerlerimizi Dünya’ya tanıtmamıza çok büyük destekleri olan Erzurum Ticaret Borsası ve Aziziye Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” Erzurum’u temsilen orada bulunarak festivale katılan Aziziye Belediyesi Başkanı Fatih Cengiz, yurt dışında ki bu festivalde Erzurum’un da yer almasına ön ayak olan ERKÜSAD’ın gösterdiği bu çabadan dolayı tebrik etti. Festivalde Erzurum’un yer almasının, Erzurum tarihi değerlerinin ve lezzetlerinin tanıtılmasının çok önemli bir ayrıcalık olduğu vurgulayan Başkan Fatih Cengiz, festivalin Erzurum ayağını organize eden Erzurum Kültür Sanat ve Diyalogu Geliştirme Derneği ile ABD’de festivali gerçekleştiren ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Hınıslıoğlu'nun Borsası FETÖ Fuarında!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
    İlgili Haberler