1. HABERLER

  2. ERZURUM

  3. Erzurum'da Tarım Kredi 10 Memur Alımı Yapacak!
Erzurum'da Tarım Kredi 10 Memur Alımı Yapacak!

Erzurum'da Tarım Kredi 10 Memur Alımı Yapacak!

Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum bölge birliği için KPSS’li ve KPSS şartsız en az önlisans mezunu 10 kamu personeli alımı ilanı yayımladı. Tarım Kredi personel alımı başvuru şartlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Erzurum Güncel- Erzurum Bölge Birliği Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alım ilanı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yayımlandı. Buna göre Tarım Kredi’ye 10 kamu personeli memur alımı yapılacak. Erzurum Bölge Birliğine bağlı illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı başvuru şartları şu şekildedir:

24 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan başvurular şahsen yapılacak olup, son başvuru 5 Temmuz 2019 günü saat 18.00’e kadardır. Başvurular, aşağıda irtibat adresi belirtilen Erzurum Bölge Birliği tarafından alınacaktır.

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,

Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

18 Temmuz 2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak,

Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya altı ay ya da daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, sahtecilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sağlığına ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle hüküm giymiş olmamak gerekiyor.

PERSONEL ALIMI İKAMETGAH ŞARTI

Erzurum Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır.

ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki PDF dosyasında yer alan ekli dosyalarda belirtilen özel şartları taşıması gerekmektedir.

 

Örneğin, 3 yıl boyunca Ağrı’da ikamet eden ancak son 2 aydır Erzurum’da ikameti bulunan adayın başvurusu Erzurum ilinden kabul edilecektir.

Başvurular adayın ikamet ettiği il bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

Kaynak: Tarım Kredi 10 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Erzurum Bölge Birlikleri

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.