1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli Erzurum'da konuştu
Bahçeli Erzurum'da konuştu

Bahçeli Erzurum'da konuştu

MHP Lideri Erzurum'da oh binlerce kişiyle miting yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin kurtuluşu için yeni bir seferberlik ruhu doğmuştur.

A+A-

Erzurum Güncel-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzurum'da önemli açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli, "Kefen ve idam edebiyatı yapanların şehitlerimizin kanlarını dökenler ile masaya oturmalarını Erzurumlu unutmayacaktır" dedi.

 

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

İşsizlik Erzurum'a çökmüştür. Erzurum Türkiye'yi doyurmakta ancak kendisi doymamaktadır. Bugün kurtulmuş olmakla sevinmeyin. Zorluklar sizin de kapınızı çalacaktır. çare MHP'dir. Vatan topraklarını bırakıp kaçan buna da başarı diyenlere çekil diyecek misiniz?  Dadaşlar kararını vermiş, yürüyüşe geçmiştir.

BAHçELİ'DEN çOK SERT SöZLER

 

Türkiyemizin bütünlüğü tehlike altındadır. Nene Hatun'u ortaya çıkaran şartların bir benzeri şimdilerde karşımızdadır. İşbirlikçi hükümetin tavizleriyle vatanımızın bağımsızlığı riske atılmıştır. İlkesiz ve korkak bir zihniyet ülkenin yönetimindedir. Bir asır önce ermeni çetecilerin yaptığı gibi şimdide teröristler sağa sola saldırmaktadır. 

Avrupalılar milletimizi, teröristler geleceğimizi sorgular hale gelmiştir. Bu zilletin kabul edilmesi asla mümkün değildir.

'TAM BAĞIMSIZLIK...'

1919'da Erzurum'da bir araya gelen kahramanlar vatan bir bütündür, parçalamaz demişlerdi. 1919'da milliyetçiler manda ve himaye kabul edilmez demişlerdi. 7 Haziran'da MHP ile milliyetçilik, tam bağımsızlık diyecek misiniz?

 

önümüzde tıpkı 1919 Temmuz'unda olduğu gibi tanıdık engeller vardır. O gün manda ve himaye arayanlar bugün milliyetçi hareketin karşısındadır. Vicdanları kiralanmış mihraklar bugün yine Türk milletinin karşı cephesindedir.

Davutoğlu panik halindedir. AKP devrinin kapanacağını ve kendisinin silineceğini bilmektedir.  Hesap verme korkusu alayını titretmektedir.

Erdoğan kabus gördüğünden devamlı bize çamur atmaktadır. Davutoğlu artan dozda yalan ve iftiraya sarmıştır.

Fotokopi başbakan son kozlarını oynamaktadır. Geçmişte PKK'ya yönelik silahı bırakır masaya gelirsiniz diyen Erdoğan bugün bize iftira atmaktadır. Açılım yapıyoruz diyerek PKK'lıları Habur'da davul zurna ile karşılayanların ağızlarına MHP'yi alması rezalettir.

'TARİHE GöMüLECEKTİR'

AKP pusulasını kaybetmiştir. Davutoğlu'nun zihni bulanıktır. Erdoğan'ın anlayışı karışıktır. Türkiye'yi yöneten siyasi iktidar bölünmeye ikna olmuştur. İmralı canisi serbest kalmak için AKP'nin başarısını istemektedir. Barzani AKP demektedir. Ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı varsa AKP için kulis yapmaktadır. Davutoğlu cahiliye döneminin kavmiyetçiliğine takılıp kalmıştır. Milletin nasıl bir güç olduğunu bilmemektedir.

Türk milleti 1000 yıllık kardeşlik hukukunun eseridir. Kimin nereli olduğu önemli değildir. Kimin anasının dilinin ne olduğu da önemli değildir. Erdoğan ve Davutoğlu'nun yok saydığı bu millet sandıkta AKP'ye hak ettiği cevabı mutlaka verecektir. Basit, kısır ve ilkel bir toplum ve insan özlemi AKP ile beraber tarihe gömülecektir.

 

1 milyar 370 milyon liraya yapılan kaçak sarayı unutmayacaktır Erzurumlu. Yakacak bulamazken çerez parası denilen kamu araçlarına harcanan parayı unutmayacaktır. Havuzcuların yatak odalarındaki kasalarından çıkan haram parayı unutmayacaktır. 17-25 Aralık soygun çetesini, rüşvetçi bakanlarını, Diyanet İşleri Başkanı'na tahsis edilen lüks otomobilleri unutmayacaktır.

Kefen ve idam edebiyatı yapanların şehitlerimizin kanlarını dökenler ile masaya oturmalarını Erzurumlu unutmayacaktır.

'YOLSUZLUKLA MüCADELE EDECEĞİZ'

 

AKP'ye oy veren kardeşlerim ülkemiz kötüye gidiyor. ülken için, vatanın için bu defa birlikte yürüyelim. CHP'ye oy veren vatandaşlarım bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran kardeşim boşuna zaman kaybetme. MHP bil ki senin yanındadır. İktidarın yaptıklarına daha fazla dayanacak mısınız?

 

MHP iktidarında yolsuzlukla mücadele edeceğiz. çöküşü engelleyeceğiz üreten ekonomi programımız ile sanayimizin, aç e açıkta kalan vatandaşlarımızın sorunlarını gidereceğiz.

 

Emeklilere yılda 2 kez olmak üzere toplam 2800 TL destek vereceğiz Asgari ücretlilere her ay 100 TL şehir içi ulaşım imkanı sunacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz. çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Asgari ücreti net 1400 TL'ye çıkaracağız Hayırlı olsun. İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız.  Duydun mu muhtar gardaşım… Bundan böyle 1400 TL maaşın olacak. Esnaf ve sanatkarlar yeni iş yeri açmışsa onları 5 yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacağız.

 

İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, her yıl 700 bin inşamıza iş sağlayacağız. Bugüne kadar kim hangi ad altında hangi tutarda yardım alırsa alsın anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardımlardan kesinle mahrum bırakılmayacaktır.

 

10-15 günden beri başladılar. Yoksulun kapısı çalınıyor, yardım alacaksınız ama AKP'ye oy vereceksiniz. Oy vermezse destek kesilecek diye tehdit ediyorlar. Bu şerefsizlere Erzurum'dan sesleniyor. Devlet yardımı olarak ne verilmişse aynısından devam edileceği gibi refah seviyesinde arttırılacaktır

600 TL'YE çIKACAK

Engellilerimizin aylıklarını 600 TL'ye çıkaracağız.  Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. İşs ağlanana kadar aylık 700 TL ödeme yapacağız. Şehit yetimlerimizin tamamına iş sağlayacağız. Korucularımızı sahipsiz bırakmayacağız. Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlayacağız ya da 250 TL yardım yapacağız. öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden yararlanmalarının önünü açacağız. Atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Yuva kuracak gençlere 10 bin TL tutarında 2 yıl vadeli kredi sunacağız.

Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız. Temiz siyaset dürüst yönetim için bizimle yürü Erzurum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.