1. HABERLER

  2. BELEDİYELER

  3. Başkan Orhan’dan ak sunum
Başkan Orhan’dan ak sunum

Başkan Orhan’dan ak sunum

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Teşkilatında yaptığı çalışmaları anlattı.

A+A-

Erzurum Güncel- AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda detaylı bir görsel sunumla hizmetlerini anlatan Başkan Orhan, teşkilat mensuplarının takdirini kazandı. 
Kentsel dönüşüm, sosyal donatı ve yaşam alanları ile kültürel ve sportif alanda belediyesinin yaptığı tüm çalışmaları aktaran Başkan Orhan, Dadaşkent, Ilıca ve bağlı 69 köye hizmet ürettiklerini söyledi.
Aziziye’nin hizmet alanı bakımından Erzurum’un en büyük ilçelerinden birisi olduğuna vurgu yaparak, 1702 kilometrekare alana hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Orhan, “AK belediyeciliğin yüklediği misyon doğrultusunda ben değil, biz anlayışıyla, imkanlarımızı ve yatırımlarımızı ilçemizin her köşesine ulaştırmanın gayretindeyiz. Rutin belediye çalışmalarının dışında insan odaklı hizmet anlayışıyla her bir hemşehrimizin yüreğine dokunmanın gayretindeyiz. Makamların geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu gerçeğinden hareketle, günü kurtarmaya değil, ilçemizin yarınlarını inşaa etmeye çalışıyoruz. Halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim anlayışıyla istişareye dayalı, katılımcı ve şeffaf bir yönetim sergiliyoruz.” dedi.
340 konut, 114 işyeri tamam
Sunumuna kentsel dönüşüm çalışmalarıyla başlayan Başkan Orhan, Ilıca’da 340 konut, 114 işyerinin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edileceğini kaydetti. İlçenin etaplar halinde dönüştüğünü ve konut sıkıntısının da bu şekilde aşılacağını kaydeden Başkan Orhan, Ilıca Eski Mahalle bölgesinin dönüşümünün tamamlandığını, Bahçelievler bölgesi için de hak sahipleriyle görüşmeler yapılarak muvafakatların alındığını kaydetti. Kentsel dönüşümle ilçenin çehresinin adım adım değiştiğine vurgu yapan Başkan Orhan, “Termal turizm merkezi olan ilçemiz, dönüşümünü tamamladığında parmakla gösterilen örnek bir yaşam merkezi haline gelecektir.” ifadelerini kullandı.
Ilıca’da yapımı süren belediye hizmet binası ve kültür merkezinin de tamamlandığına işaret eden Başkan Orhan, Ilıca hizmet binasının ilçeye yakışır bir görünüme kavuştuğunu, kültür merkezi ile birlikte ilçeye yeni bir kimlik kazandırılacağını belirtti.
Aziziye’nin yapılaşma bakımından tercih edilen bir yaşam alanı haline geldiğini belirten Başkan Orhan, son üç yılda 805 yapı ruhsatı verdiklerini, Erzurum’da diğer ilçelere oranla yapılaşmanın Aziziye’de daha yoğunluk kazandığının altını çizdi.
Sosyal donatı alanlarıyla Aziziye nefes alıyor
İlçede yapılan sosyal donatı ve yaşam alanlarına da dikkat çeken Başkan Orhan, Ilıca’yı bölgenin mesire alanı ahaline getirecek 25 bin metrekarelik sosyal yaşam alanının tamamlandığını ve Dadaşkent’te yapımı süren oyun havuzlu park projesinde de sona yaklaşıldığını söyledi. İlçeye 5 yeni parkla birlikte mevcut parkları da nefes alacak bir görünüme kavuşturduklarını aktaran Başkan Orhan, “Halkımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendireceği, son derece şık ve dekoratif yaşam alanları oluşturduk. Bu bağlamda yaptığımız sosyal donatı alanlarıyla birlikte Aziziye Erzurum’un en güzel yaşam merkezlerinden biri haline geldi.” dedi.
Merkeze taziye evi, köylere konak
Dadaşkent’e iki, Ilıca’ya üç ve bağlı köylerde de yirminin üzerinde mahalle konağı ve taziyevi yaptıklarını da anlatan Başkan Orhan, otuzun üzerinde köyde de mevcut konakları bakım ve onarımdan geçirerek yeniden inşa ettiklerini belirtti. Orhan, iki mahalleden oluşan Dadaşkent’e yeni muhtar konakları kazandırdıklarını da vurguladı. Köylerin umumi ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çaba sarfettiklerine işaret eden Başkan Orhan, “Köylerimizin taziyevi, sosyal donatı alanı, düğün salonu, tuvalet, gasilhane, çoban evi ve imam evi gibi ortak ihtiyaçlarını önemli ölçüde giderdik. Bu alanda belki ulaşmadığımız köy ve mahallemiz kalmamıştır. Hepsine eşit şekilde, imkanlarımız ölçüsünde destek ve katkı mutlaka sunuyoruz.” diye konuştu.
Sosyal belediyecilikte marka adımlar
Sunumunda ilçede yürütülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de değinen Başkan Orhan, “Bizim belediyecilik anlayışımız, asli görevlerimiz olan yol, park, bahçe ve temizlik hizmetlerinden ibaret değildir. Biz halkımızın gönlüne girme, yüreğine dokunmanın gayretindeyiz. Bunun için sosyal ve kültürel belediyeciliğe büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda, zenginle fakir arasında hayır köprüsü kuruyor, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Cenaze evlerine yemek servisi, yeni evli çiftlere nikah seti, çocuğu olan ailelere mini bir hediye paketi gönderiyoruz. Engelli vatandaşımızın başta araba olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor, şehit aileleri ve gazilerimizle sürekli hasbihal ediyor, özellikle ramazan aylarında çat kapı iftar programlarıyla sofralara konuk oluyoruz. Eğitim döneminde çocuklarımıza eğitim ve diş bakım seti hediye ettiğimiz gibi, okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını ve taleplerini de karşılamaya özen gösteriyoruz. Kültürel yayınlarımızla şehrin hafızasına hizmet edecek yayınların altına imza atıyor, sportif belediyecilikte de Termalsporumuzla süper ligde yer alıyoruz. Bu kadar geniş coğrafyada, ihtiyaçların bu kadar yoğun olduğu bir ilçede belediyecilik adına da yapılması gereken ne varsa, hizmet aşkımız ve sevdamızla koşuyoruz, koşturuyoruz. Hizmeti takdir eden, duaları ve destekleriyle her zaman yanımızda yer alarak şevk ve heyecanımızı artıran aziz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Başkan Orhan, ilçenin kangren haline gelen sorunlarının çözümünde ve hedeflenen proje ve yatırımlara desteklerinden dolayı da Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’a, Ilıcalı olması hasebiyle ilçeye ayrı bir ilgi ve özen gösteren Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve diğer Erzurum milletvekillerine, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarına da teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Daha sonra konuşan Milletvekili Ilıcalı, merkezi hükümetin Erzurum’a yaptığı yatırımları ve milletvekili olarak çalışmalarını yönetimle paylaştı.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, Başkan Orhan’a sunumu ve hizmetleri için teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.