1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Karşısında beni bulur
Erdoğan: Karşısında beni bulur

Erdoğan: Karşısında beni bulur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Karşısında beni bulur

A+A-

Erzurum Güncel- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da TüMSİAD iftar programında konuştu. Anayasaya aykırı tek bir işleminin olmadığını vurgulayan Erdoğan "3. Havalimanı'nı yaptırmayacaklarmış, 3. Köprü'yü durduracaklarmış. Ne demek o? Büyük projeleri rafa kaldırmayı amaçlayan bir koalisyon görüşmesi yapmak isteyenler, karşılarında beni bulur." diye konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

"TüMSİAD tavrını samimi bir şekilde ortaya koydu. Milli iradenin yanında yer aldılar. Bu dayanışma sayesinde ülkemiz girdaplardan kurtuldu. 7 Haziran seçimlerinde gördüğümüz izlenimleri aynı çerçevede görüyorum. Türkiye'nin son 12 yıldaki kazanımlarını koruma noktasındaki tavrını ortaya koymuştur.

Umutsuzluk küfre eşdeğerdir çalışacağız ve ilahi gücün tahakkuğunu bekleyeceğiz.

"3. TURDAN DA SONUç ALINAMAZSA..."

Türkiye yeni bir hükümet kurma sürecinde. Bu süreci kolaylaştırmak için elimden geleni yaptım yapacağım. Mecliste en fazla millet vekili bulunan partinin genel başkanına görev verdim. Samimiyetle bekliyorum. Şayet 3 günlük ilk tur görüşmelerinde sonuç alınamazsa Ramazan Bayramı'ndan sonra da süreç devam edecek.

Birbiriyle didişme halindeki partilerin koalisyonu fayda değil, zarar getirir. Böyle bir zaman kaybına milletimiz rıza gösteremez. Koalisyon görüşmeleri başlamadan sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Cumhurbaşkanlığı makamı ve Külliyesi üzerinden bu konuyu tartışmak sorumluluktan kaçmaktır.

Türkiye'nin yeni ve büyük kararlar alabilecek ve bunu kararlılıkla uygulayabilecek bir hükümete ihtiyacı var.

Artık cumhurbaşkanı diğer görevlerinin yanında millete karşı da doğrudan sorumludur.

Koalisyon görüşmelerini daha başlamadan sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur.

Cumhurbaşkanı olarak anayasaya aykırı tek bir işlemim yoktur. Anayasa ve yasaların verdiği yetkiyi kullanıyorum.

"KARŞILARINDA BENİ BULUR"

Büyük projeleri rafa kaldırmayı amaçlayan bir koalisyon görüşmesi yapmak isteyenler, karşılarında beni bulur.

3. Havalimanını yaptırmayacaklarmış. 3. köprüyü durduracaklarmış, ne demek o? Bunların zaten dikili bir ağacı olmadı. Hâlâ aynı anlayışla devam ediyorlar.

"ORGANİK DEĞİL İNORGANİK İLİŞKİLERİ VARMIŞ"

Son birkaç gün içinde Güneydoğu’da olanları görüyorsunuz. Barajlara saldırıyorlar. Askeri amaçla yapılıyormuş! Uzantısı olan siyasi partinin ‘ne yapıyorsunuz’ dediğini duydunuz mu? 3 tane TIR’ı yaktılar. ‘Ne yapıyorsunuz’ dediğini duydunuz mu? ‘Doğrudan bir ilişkimiz yok’ dediler. Organik değil inorganik ilişkileri varmış. Bütün bunları görmemezlikten gelmek bu ülkeye yanlışlık olur, ihanet olur. 6-7 Ekim’i unutmadık. Allayıp, pullayıp malum medya gruplarına sunduklarını da biliyoruz.

Siyaset meydanı er meydanıdır. Peşrev faslı bırakılmalı, artık hizmet faslına geçilmelidir. Eğer bu olmayacaksa, yeniden millete gidilmelidir.

Asla milli iradeye gidiş, milli iradeye müracaat bizler için israf değildir. Milletimizin sabrı giderek azalıyor. Tüm siyasi partilerimizden olumlu katkıları noktasında beklentimi hatırlatıyorum.

Mecliste kazandıkları sandalyelerini kaprise, şantaja dönüştürmek isteyenlere sorumluluklarını hatırlatıyorum.

"İLK FIRSATTA BU TAHAMMüLSüZLERE HAK ETTİKLERİ CEVAP VERİLECEK"

Sanatçı ve sporculamıza saldırılar başlatıldı. üzüntü duydum. İşi bizim iftarımıza katıldığı için etkinliklerini iptal eden densizler çıktı.İnsan haklarını kimseye bırakmayan bu çevrelerin gerçek yüzünü görmüş olduk. Biz sonuna kadar yanlarındayız. Kendi ahlaklarının gereğini yerine getiriyorlar. İnşallah ilk fırsatta bu tahammülsüzlere hak ettikleri cevabı verecektir diye düşünüyorum."

Hürriyet

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.