1. HABERLER

  2. ERZURUM

  3. Erzurum esnafına komik yardım!
Erzurum esnafına komik yardım!

Erzurum esnafına komik yardım!

Erzurum Büyükşehir belediyesinden binlerce mağdur esnafa komik yardım. 10 esnaf adasına mensup esnafa 500 bin liralık alışveriş çeki dağıtılacakmış. Yani esnafa 150 veya 200 lira yardım yapılacak.

A+A-

Erzurum Güncel- Rakamları abartmasıyla bilinen Büyükşehir belediyesi nihayet, azda olsa kesanın ağzını esnaf için açtı.  Erzurum'da faliyet gösteren 10 odaya üye esnafa, alışveriş çeki dağıtılacak. Alışveriş çeklerinin miktarının 150 ile 200 tl olması bekleniyor. 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan esnaf ve iş yeri çalışanlarına alışveriş çeki desteği sağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı Samet Erdoğan ile makamında bir araya gelerek, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Erzurum Öğrenci Servisleri ve Personel Derneği, Emekliler Derneği, Lokantacılar Odası, Erzurum Kantinciler Derneği, Konfeksiyoncular, İmalatçılar, Elbiseciler ve Tuhafiyeciler Odası ile Otelciler ve Kahveciler Odası’nın yetkilileriyle bir araya gelerek pandemi nedeniyle iş yapamayan esnafımıza Ramazan Bayramı öncesi destek olmak amacıyla bir yardım çalışması başlattık” dedi.
Başkan Sekmen, “Buna göre ilgili oda mensupları esnaf kardeşlerimize ve çalışanlarına mahallelerimizde bulunan küçük ve orta ölçekli market ve bakkallarımızda kullanılmak üzere toplam 500 bin lira değerinde alışveriş çeki dağıtacağız. Böylelikle hem esnaf kardeşlerimize hem de mahallelerimizde bulunan bakkallarımıza karınca kararınca destek olacağız” diye konuştu.
Başkan Sekmen, pandemi nedeniyle iş yapamayan esnafa yönelik yardımların devam edeceğini sözlerine ekledi.
Erzurum Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanı Samet Erdoğan da, “Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendiye, şuan ayakta kalma mücadelesi veren bakkallarımıza ve esnafımıza yaptığı bu güzel destekten ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ERZURUM AJANS'TAN ONUR SAĞSÖZ İSE KOMİK YARDIMI KÖŞESİNE TAŞIDI...

Sabrınıza sığınıyor ve tekrar yazıyorum ama bu kez özetle…

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay açıkladı:

 

Pandemi döneminde 138 bin vatandaşımıza 49 milyon liralık destekte bulunduk. İşyerleri kapanan esnafımızın kira ücretlerini sıfırladık. Bu süre içinde ücretsiz su kullanmalarını sağladık. Şimdi gel-al ve paket servis yapan 3 bin işletmeye billboardla tanıtım desteğinde bulunuyoruz.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin açıkladı:

 

Esnafımıza 1500’er lira maddi destekte bulunduk. Ayrıca ‘esnafa destek halka şifa’ paketi dağıtımlarımız sürüyor. Bununla birlikte servis yapamayan işyerleri açılıncaya kadar esnafımızdan kira almayacağız.

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan açıkladı:

 

Esnafımızdan kira almıyoruz. Su borcu olan vatandaşlarımızdan tahsilât yapmıyoruz. Uzaktan eğitim gören çocuklarımız için tablet dağıttık. ‘Büyükşehir esnafın yanında’ projesiyle ilk etapta 1 milyon lira değerindeki 3 bin gıda paketini dağıttık. Desteklerimiz devam edecek.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş açıkladı:

 

İşyerlerini kapatan esnafa yönelik gıda yardımı yaptık. Belediye alacaklarını erteledik, kira muafiyeti sağladık. Esnafa ait mesken su faturalarında yüzde 50 indirim gibi pek çok uygulamayı hayata geçirdik. Ayrıca belediye bünyesinde kurduğumuz esnaf.bursa.bel.tr adresiyle paket servis yapan işletmeler ve mahalle bakkallarını tek çatı altında toplayarak vatandaşlarımızın esnafa daha kolay erişimini sağladık. Kadın kooperatiflerine pozitif ayrımcılığımız, ulaşım zammını üç ay ertelememiz, özel halk otobüslerine verdiğimiz destek ve tüm bu çalışmalarımız 100 milyon liranın üzerinde.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör açıkladı:

 

Öğrenci servisi esnafına yönelik hat ruhsatlarında yüzde 50 indirim yapıp, araç başına 1,375 liralık destek sağladık. Özel halk otobüslerine araç başına desteğimizi Ocak ayında 3 bin liraya çıkardık. Tüm bunlarla birlikte gıda kolisi yardımlarımız devam ediyor. Ayrıca kapalı olan işyerlerinden kira almadık.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce açıkladı:

 

Ekonomik Destek Paketi kapsamında 15 milyonu bulan desteğimiz oldu. Toplu taşıma esnafına yönelik 1000’er liralık mazot kartlarını 1500 civarında esnafımıza verdik. Ayrıca kiralama, su faturaları ve benzeri yükümlülüklerden doğan borçların ertelenmesi ve faiz alınmaması konusunda önemli adımlar attık.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın açıkladı:

 

Pandemi boyunca ulaşım esnafına 17 milyon liranın üzerinde destek verdik. Bunun dışında 30 milyon liralık ikinci bir destek dönemi başlattı. İşyerleri kapatılan ve muhtaç olduğu belgelenen esnafımıza Ocak, Şubat, Mart ayları boyunca 1000 lira destek vereceğiz. Dağıtacağımız esnaf kartı ile gıda, elektrik, doğalgaz ve su harcamalarını yapabilecekler.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş daha geçen gün açıkladı.

 

Sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanlarına yönelik 100 milyon TL’lik destek paketimiz hazır. Başkent Kart projesini hayata geçirdik ve 100 milyon liralık destek paketinden toplam 232 bin 351 aile yararlanacak.

 

(Kusura bakmayın ancak bu kadar özetleyebildim)

 

HatayAydınİzmirOrduBursa ve daha birçok şehrimiz…

 

Milyon liralık desteklerle şu süreçte başta esnafı olmak üzere vatandaşlarına ‘karınca kararınca’ sırt verdiler.

 

Oralarda hal böyleyken, gelelim bize.

 

Aylar sonra haber geldi.

 

Aynen şöyle;

 

“Erzurum Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan esnaf ve iş yeri çalışanlarına alışveriş çeki desteği sağlayacak…”

 

Heyecan yapmayın!

 

500 bin TL.

 

Yanlış okumadınız. Hepi topu 500 bin TL.

 

Sekmen bir de açıklama yapmış: Esnaf kardeşlerimize ve çalışanlarına mahallelerimizde bulunan küçük ve orta ölçekli market ve bakkallarımızda kullanılmak üzere toplam 500 bin lira değerinde alışveriş çeki dağıtacağız. Böylelikle hem esnaf kardeşlerimize hem de mahallelerimizde bulunan bakkallarımıza ‘karınca kararınca’ destek olacağız. 

 

Bu 500 bin TL, Bakkallar ve Manavlar Odası, Öğrenci Servisleri Derneği, Emekliler Derneği, Lokantacılar Odası, Kantinciler Derneği, Konfeksiyoncular, İmalatçılar, Elbiseciler ve Tuhafiyeciler Odası, Otelciler ve Kahveciler Odası üyeleri arasında pay edilecek.

 

Yani kişi başı ortalama 150 - 200 TL düşecek.

 

200 TL!

 

Dalga geçer gibi değil mi?

 

İşte başkanımız bu kadar bonkör!

 

Kimse kusura bakmasın bu Erzurumluya verilen değerin göstergesidir.

 

Yandaş müteahhitlerin Büyükşehir üzerinden servet kazandığı şehrimizde Sekmen’in 200 TL’lik ‘çocuk harçlığı’ ayıbın ötesidir.

 

Gördünüz mü Sekmen’in bonkörlüğünü!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum