1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’ın sözlerine zehir zemberek cevap
Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’ın sözlerine zehir zemberek cevap

Karamollaoğlu’ndan Fatih Erbakan’ın sözlerine zehir zemberek cevap

Cumhur İttifakı'na katılarak gündemdeki yerini koruyan Yeniden Refah Partisi (YRP) lideri Fatih Erbakan, Millet İttifakı'na katılmamalarının gerekçelerini açıklarken kullandığı ifadeler Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nu küplere bindirdi.

A+A-

Erzurum Güncel- Erbakan'ı sert sözlerle eleştiren Karamollaoğlu, Necmettin Erbakan'ın ilk koalisyonunun Bülent Ecevit liderliğindeki SHP ile yaptığını anımsatarak "Bunu nasıl görmezden gelebilir? Bu cahilliktir veya bile bile cahilliktir" dedi.

14 Mayıs'a Cumhur İttifakı çatısı altında girme kararı alan Erbakan, bu gelişmenin ardından Millet İttifakı'na tepkisini sert sözlerle dile getirdi. Erbakan, Millet İttifakı'nda "sol, komünist, sosyalist, ateist fraksiyonları bir araya geldiğini" öne sürüp "FETÖ ve PKK'nın desteğini aldıklarını" iddia etmişti. Erbakan'ın bu çıkışına yanıt veren SP lideri Karamollaoğlu ise Erbakan'ın Cumhur İttifakı'na son anda katılışını hedef alarak "O zaman niye bu kadar zikzak yaptı. Ne oldu da 2 gün içerisinde birden bire değişti?" dedi. Karamollaoğlu ayrıca Erbakan'ın tepkisine yönelik "Çamur atmak haddine değil. Terbiyesini kuşanması lazım. İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir" ifadelerini kullandı.

"SAÇMALIYOR, BU KADAR SAÇMALIK TUTARSIZLIK OLMAZ"

Karamollaoğlu, KRT TV'de katıldığı programda Fatih Erbakan'ın sözlerine cevap verdi. Karamollaoğlu'nun o açıklamaları şöyle:

“Saçmalıyor. Bu kadar saçmalık bu kadar tutarsızlık olmaz. Bir defa hemen getirmiş itikadı noktaya dayamış. Kim sizlerle berabersiniz hangi yalpalar yapıldı bugüne kadar. Kim Erbakan hocamızı terk etti, kim ‘Milli Görüş’ gömleğini çıkardı da siyonist gömleğini giydi. Biraz insaf et. Fatih'in bir tecrübesi yok. Onu bilelim. Olmadığı için de işte Erbakan hocamızın ben bizim arkadaşlara da tavsiye ediyorum. Onun anılarını görüşlerini aksettiren kitabını mutlaka okumalarını çünkü her konuda bariz düşünceleri var. Cahilliğe bakın! Erbakan Hoca ilk koalisyonun CHP ile kurdu ve tarihi bir misyon yüklendi o koalisyon üzerine bir takım hatalar yapılmamış olsaydı.

Başlıksız-2

"BU CAHİLLİKTİR VEYA BİLE BİLE CAHİLLİKTİR"

O koalisyon büyük ihtimalle devam edecekti. O koalisyonda muazzam bir değişiklik oldu Türkiye politikasında. Önce bizim çok değer verdiğimiz işte İmam Hatip okullarının açılması gibi, başörtüsünün yasaklanmaması gibi, okullarda din derslerinin gündeme alınması gibi… Yani bütün bunlar gündeme geldi ve gerçekleştirdi. Hem de daha 2 yıl önce toplanan bir Milli Eğitim Şurası’na orada alınan kararlara rağmen. Onun arkasında da Kıbrıs zaferi gerçekleştirildi. Bunu nasıl görmezden gelebilir? Bu cahilliktir veya bile bile cahilliktir. Bunun yanlış olduğunu bilir ve yine de söyler.

2

"TERBİYESİNİ KUŞANMASI LAZIM! ÇAMUR ATMAK HADDİNE DEĞİL"

O zaman niye bu kadar zikzak yaptı. Ne oldu da 2 gün içerisinde birden bire değişti. Bu konuda fazla bir şey söylemek istemiyorum. Ne olursa olsun Erbakan hocamızın bir hatırı var. Fatih de onun oğlu ama bu yalpaları yapmak arkasından da çamur atmak haddine değil. Orada terbiyesini kuşanması lazım. İş o noktaya gelir de biz gördüklerimizi anlatmaya kalkarsak çok farklı bir durum meydana gelir. Niye kendi babasının kurduğu partiyi terk etti. Adına Yeniden Refah dedi. Yeniden Refah ismini alamaz normalde. Neden aldı! Cumhurbaşkanı ona o toleransı gösterdi. Bu kadar üç kağıtçılık olacak siz kendinizi korumaya çalışacaksınız. Bu gerçekçi olmaz.

"BU DOĞRUDAN DOĞRUYA DAVAYA İHANETTİR"

Bir defa ihanet bin defa ihanet fark etmez burada kalıcı bir tavır var. Bu tavır yanlış babasının dostlarının tamamı bu tarafta nasıl olacak bu iş. Erbakan hocamızın en eski mesai arkadaşlarından Recai Kutan Bey burada hem de bu partinin Genel Başkanlığını yapmış olan bir isim.

"ERBAKAN NEDEN SAADET'TEN AYRILDI?"

Fatih Erbakan’ın neden ayrıldığı konusuna girmeyeyim ama bunun hesabını veremez. Bu doğrudan doğruya bu davaya ihanettir. Kendisi babasının yazdığı yazıları veya onun fikirlerini ezberleyip piyasada bunu okumakla o partinin lideri olunmaz. Böyle bir şey olmaz. Partilerin politikaları şartlara göre değişir. Ama böyle yalpa yapılmaz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.