1. YAZARLAR

  2. Mehmet ŞENER

  3. Masalcı ‘masa’!
Mehmet ŞENER

Mehmet ŞENER

Yazarın Tüm Yazıları >

Masalcı ‘masa’!

A+A-

2023 seçimleri için İYİ Parti ve CHP Erzurum’da dereyi görmeden paçaları sıvıyor!

Bay Kemal ve Meral Hanım, sayısı ancak birkaç yüzü bulan müzmin muhaliflerin, sosyal medyadan çakma isimlerle yaygara koparmasına bakarak sakın, “… bu iş tamam; ilk seçimde AK Parti’yi Erzurum’da siliyoruz” gibi ham bir hayale kapılmayın… Çünkü: Oynanmak istenen oyunu da, kurulan tuzakları da gören yüz binlerce Erzurum seçmeni, bilinçli olarak Tayyip Beyin arkasında durmaya devam ediyor.

MİLLET, ERDOĞAN’A SIRTINI DÖNMEDİ

Ömrü olan herkes görecek ki, bu tespit ya da bu gerçek ülke geneli için de geçerlidir. İktidara gelmeleri halinde FETÖ’yü ve benzer terör örgütlerini affedeceğini artık alenen ilan eden altı artı bir’li masanın, oy uğruna neredeyse vaat etmeyeceği bir şey kalmadı! Yaşanan ekonomik sıkıntılar ve hakikaten milleti artık canından bezdiren pahalıktan ötürü, her ne kadar bir infial söz konusuysa da, onlarca milyon insan ülkeyi, akıbeti meçhul bir maceraya atmayacaktır.

CHP İÇİ BOŞ VAATLERDE BULUNUYOR

İşte geçen hafta CHP’nin Erzurum’da düzenlemiş olduğu parti grup toplantısını hep birlikte gördük. Bay Kemal, nasıl ki bir zamanlar İstanbul’a yakın bir yerde yeni bir şehir kuracaklarını ve bu yeni şehirde, başka ülkelerde üretilmiş olan ürünlerin montajını ve paketlemesini yapacaklarını açıklamışkendi partilileri bile istiskal etmiştiyse ve o günden sonra bu yeni paketçi şehrin adını bir daha ağızına almamıştıysa... Aynı Bay Kemal bu kez de, Erzurum merkezli bir tarım ve hayvancılık üssü kuracakmış! Tamamen içi bomboş bir söylem ve kesinlikle üzerinde ciddi çalışma yapılmış afaki bir proje…

80 ÖNCESİNE DÖNMEK İSTEYENLER VAR

Türkiye’de kaos ve buhran fitilinin ateşini yeniden tutuşturmak isteyen iç ve dış çevreler, herkesin yakından takip ettiği gibi türlü türlü çirkinliğe, tertibe ve kumpasa başvuruyor. İşin en can acıtan yanı ise, masacı muhalefetin bu tezgahlara çanak tutmaya kalkışmasıdır. Peş peşe Ankara ve İstanbul’da cem evlerine düzenlenen alçak saldırılar üzerinden elde edilmek istenen tek şey, 80 öncesi Türkiye’dir. Bunu anlamamak yahut da görmemek için ya çok kötü niyetli olmak ya da kör ve sağır olmak gerekir. Masa adına darağaçları kuran kimi söz cellatları nitekim televizyon ekranlarından haykırıyorlar: “Tayyip gitsin Türkiye de yıllarca krizler yaşarsa yaşasın; ama yeter ki Tayyip gitsin.”

BU COĞRAFYADA BEKA MESELESİ BİTMEZ Kİ…

Türkiye son on yıldan beri hiçbir seçimi sakin ve tehlikeden uzak bir atmosferde geçirmedi. Hemen her seçim Türkiye için hakiki anlamda bir beka meselesiydi. Unutmayalım ki 2023 seçimleri öncekilerden de daha sıkıntılı günlerin arifesinde yapılacaktır. İşte Suriye’de olup bitenler, işte terör ve uyuşturucu ile mücadele, işte düzensiz göçmenler, işte komşu ülkelerle yaşanan ve giderek dozu artan gerginlik, işte Ukrayna Rusya meselesi, işte bizi ya Yunanistan’la ya da İran’la kapıştırmak isteyen Amerika’nın ahlaksız politikası, işte mavi vatanda bizi bir kaşık suda boğmak isteyen tertipler, işte iktisadi sorunlar… Bu ve daha nice milli güvenliği ilgilendiren sorunların gölgesinde yapılacak bir genel seçim, hakiki anlamda bu ülke için yol ayrımıdır.

MUHALEFET BATI’NIN DÜMEN SUYUNDA, OYUNLARA ALET OLUYOR

Sınır ötesindeki terör örgütleriyle niye mücadele edecekmişsin ki, anlayışı ile Meclis’te tezkereye hayır oyu veren ana muhalefet partisi ve tabi ki gözünün ışığı olan HDP, 2023 seçimlerinde (hani olmaz ya) iktidara geldi. Bizi nasıl bir Türkiye’nin beklediğini tahayyül edebilseniz emin olun ki, geceleri gözünüze damla uyku girmez. Futbol dünyasına benzeterek söyleyecek olursak, Türkiye’nin süper ligde olmasını hazmedemeyen ne kadar gayri yerli ve gayri ahlaki odaklar varsa tekmili birden bu ülkenin muhalefetin iktidarı eliyle küme düşmesini, hatta günün sonunda da dağılıp gitmesini murat ediyor.

BU HİZMETLERİ KİM YAPTI?

Ne Tayyip Erdoğan ne de (içerisine sızmış AKP’lilerin iğdiş etmeye çalıştığı) AK Parti asla kutsal veya vazgeçilmez değil. Ama değil mi ki, aynı Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetleri son yirmi yılda bu ülkeye, yabancıların ayakta alkışladığı hizmetleri kazandırdı, büyük mesafeler aldırdı. Tayyip Erdoğan’a kızgın ve öfkeli olan FETÖ’cülerin oyunu almak uğruna, terör örgütü muhibbi olmak, bugün bize ayna tutmaya çalışan muhalefetin nasıl bir çapsızlık içerisinde debelenip durduğunu göstermiyor mu?

BAHÇELİ NE İÇİN ÇIRPINIP DURUYOR

Kimse karamsarlığa kapılmasın, bilakis ümitvar olsun. Nasıl ki 2002’de, resmen devraldığı bir enkazdan güçlü ve kalkınmış bir Türkiye vücuda getirdiyse Tayyip Erdoğan ve AK Parti, aynı şeyi son iki üç yıldan beri milletimizi sıkan bu cendereden de çıkarmasını bilecektir. Çünkü o irade ve o azim mevcut; hem de nice yanlışa ve eksiğe rağmen… Birileri MHP lideri Devlet Bahçeli’ye biraz kulak verecek olsa, 2023 seçimlerinin neden yine beka meselesi olduğunu idrak eder ve altı artı bir’li masanın bu ülkenin başına ne biçim belalar musallat etmeye kalkıştığını görür. Gücünü sine-i milletten almak yerine, iradesini ipotek verdiği Amerika ve İngiltere’nin kanatlarıyla uçmaya kalkan partiler ya da genel başkanlar en fazla iflah olmaz septiklerin umudu olabilir; onların menziline konar, onlarlar kanat çırpar…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.