1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Özkeş tek cümle etti gitti
Özkeş tek cümle etti gitti

Özkeş tek cümle etti gitti

CHP'den gelen son dakika habere göre İstanbul Milletvekili İhsan Özkes partisinden istifa etti. Özkes istifasını tek cümleyle twitter üzerinden duyurdu.

A+A-

Erzurum Güncel- CHP İstanbul Milletvekili İhsan özkes partisinden istifa etti. CHP'nin sandalye sayısı 131'e düştü.  özkes, Twitter hesabında "CHP'den istifa ettim" diye yazdı.

Şok karar sonrası Hürriyet'e konuşan özkes, "Gerekirse açıklama yapacağım. Ama şu anda birşey söylemek istemiyorum" dedi. İhsan özkes, istifa dilekçesini hem CHP'ye, hem de TBMM'ye ilettiğini söyledi.

öZKES İSTİFASINI TEK CüMLEYLE BöYLE DUYURDU
ekran-resmi-2015-07-21-13.39.18.png

SAYLAN'IN CENAZE NAMAZINI KILDIRMIŞTI

Türkan Saylan’ın cenaze namazını, ölümünden önce isteği doğrultusunda kıldıran isim olarak tanındı. Aynı zamanda emekli müftü olan özkes, CHP 18. Olağanüstü Kurultayı'nda en fazla oy alarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

ihsan.20150721133314.jpg

öZKES KİMDİR?

1976 yılında Ankara İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Bir müddet çorum Alaca İlçe merkezinde İmam-Hatip olarak görev yaptı.

Bazı insanlar ‘entelektüel, çağdaş’ diye isimlendirdikleri kesimin dinden imandan haberleri yok zannediyorlar. Bu ülkenin bir geçmişi, tarihî duruşu var. Bu insanlar da inançlarına bağlı ve kendi bilgileri çerçevesinde dinlerini yaşıyorlar. ülkemizde sayıları milyonları bulan bu yapıdaki insanların kendilerine yapılan ‘kâfir’ yakıştırmasından fevkalâde rahatsızlık duyduklarını biliyorum. Bu tür yakıştırmalar insanî açıdan olduğu gibi, İslâmî açıdan da yanlıştır. İman kalple tasdik, dille ikrardır. Fıkıh kitaplarında yazılır ki dille ikrar imanın aslından değildir, kalple tasdik yeterlidir.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü (Gece) Tefsir-Hadis Bölümü'nden 1981'de birincilikle mezun oldu. Yüksek öğrenimi esnasında Beyoğlu'nda Kur'an Kursu öğreticiliği yaptı. 1981'de Sinop Gerze Müftüsü olarak atandı.

1983-1985 yıllarında Sorgun (Yozgat) Müftüsü olarak hizmet verdi. İlmi araştırmalar yapmak üzere Mısır ile Türkiye'nin kültür mübadelesi çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca devlet memuru olarak 1985-1987 yılları arasında Mısır'da bulundu.

1987'de Akçakoca (Bolu) Müftüsü olarak atandı. Bu dönemde yüksek lisans çalışmalarını Marmara üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Ana Bilim Dalı'nda tamamladı. Aynı dönemde Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi İhtisas Kursu'na katıldı. İstanbul Merkez Vaizliği yaparken, 1992 yılında, üsküdar Müftüsü olarak atandı. 1999 seçimlerinde DSP üsküdar Belediye Başkanlığı için görevinden ayrıldı. Aynı sene Şile Müftüsü olarak göreve döndü. Ekim 1999'da Beyoğlu Müftülüğü'ne atandı.

2002 seçimlerinde CHP İstanbul Milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrıldı. Aralık 2002'de Yüreğir (Adana) Müftüsü olarak atandı. 2003 yılında emekli oldu. 2010 yılında CHP İstanbul Kurultay Delegesi seçildi. Aynı sene CHP 33'üncü Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi üyesi seçildi. Aralık 2010'da ise CHP 15'inci Olağanüstü Kurultayı'nda tekrar Parti Meclisi üyesi olarak seçildi. 2011 Genel Seçimleri'ne İstanbul Birinci Bölge Milletvekili olarak seçildi. 30 Mart 2014'te yapılan Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi üsküdar Belediye Başkan Adayı oldu. 2014 yılında gerçekleştirilen CHP 18'inci Olağanüstü Kurultayı'nda en yüksek oy oranı [2][3] ile tekrar Parti Meclisi üyesi seçildi. Haziran 2015'te yapılacak Genel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı olmuş ve yapılan seçimlerde tekrar seçildi. Evli ve beş çocuk babasıdır.İnternethaber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.