1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Türk Eğitim Vakfı, Ferdi Özbeğen’i Gülümsemesiyle Anıyor
Türk Eğitim Vakfı, Ferdi Özbeğen’i Gülümsemesiyle Anıyor

Türk Eğitim Vakfı, Ferdi Özbeğen’i Gülümsemesiyle Anıyor

Türk Eğitim Vakfı (TEV) sevilen şarkıların güçlü yorumcusu Ferdi Özbeğen’i aramızdan ayrılışının 10. yıldönümünde yüzünden eksilmeyen, unutulmaz gülümsemesiyle anıyor.

A+A-

Erzurum Güncel-  TEV, vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu eğitime destek için TEV’e bağışlayan Ferdi Özbeğen’in gülümsemesinden ilham alan projeyi, onun hafızalarda kalan gülümsemesinin öğrencilerin mezuniyet gülümsemesine dönüşmesi dileğiyle başlattı.

 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), Türkiye’de taverna müziğinin öncüsü olan, unutulmaz sanatçı Ferdi Özbeğen’i vefatının 10. yılında şarkılarıyla birlikte hafızalara kazınan gülümsemesi ile yâd ediyor. “#ferdiylegülümse” diyen TEV, yaşadıkları maddi, sosyal ve psikolojik zorluklar nedeniyle eğitimini yarıda bırakma riskiyle karşı karşıya kalan üniversite öğrencileri için hayata geçirdiği Yarıda Kalmasın projesini Ferdi Özbeğen’in anısına yapılan bağış ve desteklerle daha da büyütüyor. TEV, “Ferdi Özbeğen her şarkısındaki o sıcak gülümsemesiyle anılsın, bağışçısı olduğu TEV’den burs alarak okuyan öğrencilerin de eğitimi #yarıdakalmasın” mesajıyla başlattığı projeyle, hem Özbeğen’i anmayı hem de daha çok gencin yüzünde mezuniyet gülümsemesini görmeyi hedefliyor. 

 

Sevilen sanatçı Ferdi Özbeğen’in, vefatından önce tüm mal varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığını hatırlatan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Kıymetli Ferdi Özbeğen, hepimizin severek dinlediği şarkılara imzasını atan, beyefendi bir sanatçıydı. Vakfımıza yaptığı bağışla bugüne kadar yüzlerce öğrencinin hayatına dokundu. Beyaz piyanosu ise Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) TEV Nevin-Mehmet Bilginer Kültür ve Sanat Merkezi’nde müzikle ilgilenen birçok gence ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Vefatının 10. yıldönümünde biz de Ferdi Özbeğen’i gülümsemesiyle anmak istedik. Siz de Ferdi Özbeğen’in gülümseyerek söylediği şarkılardan oluşan videoyu #ferdiylegülümse hashtag’i ile paylaşarak bu özel projeye dahil olabilirsiniz” dedi.

 

Değerli sanatçının gülümseyerek söylediği şarkıların video linki: https://youtu.be/mAhbRH7cM30

 

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 260 bin yurt içi ve 2 bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 31 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.