1. HABERLER

  2. GÜNCEL MEDYA

  3. Erzurum'un Milletvekili bakın ne istedi!
Erzurum'un Milletvekili bakın ne istedi!

Erzurum'un Milletvekili bakın ne istedi!

Erzurum'un medyatik Milletvekili İbrahim Aydemir, bu kez vurgu yapmadı. Erzurumlu 30 adımda üşümesin diye KÖRÜK istedi. İşte bu büyük istemini, at gözlüğü takmayan tek gazetecisi Onur Sağsöz, köşesine taşıdı.

A+A-

Erzurum Güncel- İşte Erzurum'da çok konuşulacak ,  çok tartışılacak ve birilerini kızdıracak o yazı...

KÖRÜK MÜ?

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir…

 

Sevdiğim, saydığım bir isimdir.

 

Sahibi olduğu Erzurum Gazetesi’nde de birlikte çalışmışlığımız vardır.

 

Şu aralar Plan Bütçe Komisyonu’nun da en popüler vekillerinden.

 

Her seferinde girdiği söz düellolarında özellikle HDP’li vekilleri paylaması, televizyon ekranlarına yansımasa da Meclis tutanaklarında görmek mümkün.

 

Aydemir, yine bu toplantıların birinde Erzurum Havalimanı’na Sayın Cumhurbaşkanımızın adının verilmesini önerdi, bir de hizmetlerinden dolayı şehrin vefa borcu olduğunu söyledi.

 

Meclis tutanaklarına yansıyan konuşması aynen şöyle:

 

“Değerli Bakanım, şimdi ben bir talepte bulunacağım. Erzurum'a hakikaten AK PARTİ'nin yaptığı hizmetler bütün bir cumhuriyet tarihinde yapılanların fevkinde oldu. Bunun altındaki imzanın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu da milletimiz biliyor. Ben de milleti temsil eden, milleti ifade eden birisi olarak sizden bir istirhamda bulunuyorum. Erzurum Havaalanına isim verilmedi bugüne kadar. Hiçbir havaalanında da Sayın Cumhurbaşkanımızın ismi yok. Mutlaka ama mutlaka bizim havaalanının adı -havalimanı, havaalanı değil- havalimanın adı "Recep Tayyip Erdoğan" olsun diye teklifte bulunuyorum. Bunu yaparsanız bizi memnun edersiniz, bir. İki, bir şey daha söyleyeceğim.”

 

Bir de talepte bulundu. Konuşmasını aynen paylaşıyorum.

 

“Havaalanına siz çok sık gidip geliyorsunuz efendim. Bizim Erzurum'un kış şartlarını biliyorsunuz. O soğukta insanların böyle zangır zangır titreyerek o yoldan gidip geldiğini biliyorsunuz. En azından uçaktan inerken bir körükle beraber... Biz kaliteyi getirdik ya, hep hayatı kolaylaştırdık ya, böyle bir talep var. Bunu da hususen burada kayda geçiriyorum…”

 

Günümüzde siyaset ne yazık ki böyle çok görmem.

 

Ama bir çift sözüm var.

 

İbrahim ağabey, şu an bir uçak ha karayoluna inmiş, ha bizim havalimanına… Aylarca, “yapılıyor, yapıldı, bitti” diyerek, siz siyasetçilerimizin, bürokratlarımızın diline pelesenk olan CAT-3 sistemi varya işte o elimizde patladı! Kış geldi. Şu an CAT-2’ye bile razıyken düşünün ki, havalimanımızda ILS (Aletli İniş Sistemi) sistemi bile yok!

 

Üstelik sefer sayılarını düşüren THY, kış döneminde sadece saat 12.00 - 17.30 arasına uçak koydu. Görüş mesafesi de 3 bin 300 metre!

 

Yani ne sabah, ne akşam uçuş yok! O yüzden KÖRÜĞE de gerek yok.

 

Gün içinde uçmak istersen fiyatı da siteden görmen lazım ya da sosyal medyaya bakın yıkılıyor! Bu arada en uygun uçak biletleri de Erzincan’da! Niye mi? Çünkü orada Binali Yıldırım faktörü var ve THY’nin zararına uçtuğu ender yerlerden bir tanesi!

 

Her neyse.

 

Şimdi siz diyorsunuz ki bu havalimanına Sayın Cumhurbaşkanımızın adını verelim!

 

İbrahim ağabey istersen bu önerini bir kez daha gözden geçir!

 

Evet, bir konuda sonuna kadar haklısın. AK Parti iktidarları döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız Erzurum’a ayrı bir önem vermiştir. Hiçbir şey yapmasa bile Başbakanlığı döneminde 2011 Kış Oyunları için “Garantörü benim” demesi bile yeter. O dönemde Erzurum’u ihya etmiştir. Ama Erzurumlu da her daim karşılığını vermiş, Erdoğan’ı yalnız bırakmamıştır. Cumhuriyeti kuran şehir borcunu fazlasıyla ödemiştir, ödemeye de devam etmektedir.

 

Hem 2006 yılında dönemin ETSO Başkanı Muammer Cindilli, havalimanı için Erzurumlu Nafiz Kotan’ın ismini önermişti. Çok da güzel bir öneriydi ve hatırlıyorum siz de büyük destek vermiştiniz. Hafızamızı yenileyelim diye o tarihte Hürriyet Gazetesi’ne manşet olan haberi arşivden bulup çıkardım. Ayrıca İYİ Partili Naci Cinisli de geçen aylarda yine Nafiz Kotan ismi için kanun teklifi vermemiş miydi?

 

“Cinisli’ye inat yapıyor” diyeceğim, böyle bir siyaset tarzının olmadığını biliyorum. Hava yolu ulaşımı noktasında şehir kan ağlarken, nerden çıktı bu öneri ağabey? Gerçekten çok merak ediyorum.

 

Bırak körük kenarda kalsın ya da hiç olmasın, havalimanının bu durumda olmasına sebep olanlardan hesap sorsan daha iyi olmaz mı İbrahim ağabey?

 

Yalan yanlış, bilgi veren DHMİ Müdürü, müteahhit firma bunlar yerinde gayet rahat ağabey! Gör bunların hesabını havalimanına senin adını önerelim İbrahim ağabey.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
42 Yorum