1. HABERLER

  2. BELEDİYELER

  3. Yine Başkan Sekmen'i kızdıranlar var!
Yine Başkan Sekmen'i kızdıranlar var!

Yine Başkan Sekmen'i kızdıranlar var!

Erzurum'un gerçeklerini yazmaya devam eden Gazeteci Onur Sağsöz, "Sekmen'e sorularım var ama bekarım!" Başlıklı bir yazıyı köşesine taşıDI. Sağsöz, yine Başkan Sekmen'i çok kızdıracak...

A+A-

Erzurum Güncel- Muhalif gazetecileri bir türlü içine sindiremeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, çıktığı candaş TV'de yine yine gerçek gazetecilere parmak salladı.

Erzurum Ajans'tan Onur Sağsöz ise Başkan Sekmen'e cevap niteliğinde bir yazıyı köşesine taşıdı.

İşte Sağsöz'ün o çok konuşulacak yazısı...

Bir kez daha gördük ki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in eleştiriye zerre tahammülü yok.

Kim hakkında bir şey söylese basın toplantısı yapmak yerine soluğu hemen candaş TV’sinde alıyor.

Huyu kurusun.

Medyanın da gazetecinin de hep yandaşını seviyor.

Yine öyle oldu.

İYİ Partili Naci Cinisli, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi batmıştır” dedi, Başkan hemen Kardelen’e koştu.

Önce yaptıklarını anlattı, sonra da konuyu saptırarak, asıl söylemek istediklerini sıraladı.

Saptırarak’ diyorum çünkü hem programa çıkmasına sebep olan Naci Cinisli hem de sayımız az da olsa ‘eleştiren’ gazetecileri hedef göstererek, “Şehri kötülemeyin” dedi ve aynen şu cümleleri kurdu.

“Medyacılara sesleniyorum, şehri kötülemeyin. Bakın bu şehir ayağa kalkacak. Kötüleseniz de kötülemeseniz de biri bu tip sözleri söylese de söylemese de bu şehir ayağa kalkacak. Ben bunu 2014’te de sizlere söyledim…”

Naci Cinisli için de özetle şöyle dedi:

“Bekara karı boşamak kolay, afedersiniz. Dinleyenlerden af diliyorum, kolay olur. Yok kardeşim zaten evli değilsin ki neyi boşayacaksın? Laf söylemek kolay…”

Okuduğunuz bu satırlardan sonra yüzünüzde beliren tebessümü görür gibiyim. Kendi söylemiyle ’40 yıllık siyasetçiye’ yakışmayan trajikomik sözler.

Her neyse ağzından çıktı bir kere… Gelelim mevzuya.

Yayın sırasında gazeteci ağabeylerim soramadı, yine ben sorayım!

Şehir bugün bu durumdaysa ve ayağa kalkamamışsa sebebi muhalefet Naci Cinisli ya da sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen sivri dilli gazeteciler midir?

Hangi gazeteci Erzurum’u kötüledi?

Sorunları dile getirmek, düzeltilmesini istediğimiz yanlışlıkları şehir adına kaleme almak kenti kötülemek midir?

Evet, yalan değil, 2014 yılında “Bu şehir ayağa kalkacak” dediniz. Yıl 2020 ve ikinci dönem başkansınız. Şehir sizce ayağa kalkabildi mi?

Bu kadar zaman geçti, bir çok vilayet ayağa kaldırılırken, siz niye kaldıramadınız?

O ki, yatırım açısından Türkiye’nin en başarılı belediyesiyiz, şehir niye hala bu durumda?

İşsiz sayımız niye bu kadar yüksek?

Niye hala her yıl ortalama 40 bin kişi bu şehirden göç ediyor?

İlk döneminizde ’şeffaf belediyecilik yapacağız’ dediniz. Ne kadar şeffafsınız?

Belediyenin ne kadar borcu var, ne kadar arazimiz vardı, şimdi ne kadar kaldı, hangi arazileri hangi bankalara verdiniz ya da kimlere sattınız?

Harcamalarla ilgili, ihalelerle ilgili bir yığın iddialar var, bunlara ne diyeceksiniz?

Bu şekilde cevabını alamayacağımı bildiğim yüzlerce soru sorabilirim.

Hatta bu ve bunun gibi sorularımı Başkan Sekmen ile bir araya gelip, yüz yüze sormayı çok istedim. Yanılmıyorsam bir ay kadar oldu. Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Şahin Bey’e, Başkan Sekmen ile özel röportaj yapmak istediğimi söylemiş, Basın Müdürü Cengiz Durular Bey’e de hatırlatması için ricada bulunmuştum.

Sanırım candaş olmadığım için kabul görmedi ya da bekarım diye Başkan Sekmen beni kabul etmedi.

Sağlık olsun.

Hiç değilse bu saatten sonra şeffaf olun, varsın benim sorularım da cevap bulmasın!

Öyle ki, cevap verilmeyecek sorular da değil sanırım!

Ne dersiniz?

İŞTE BAŞKAN SEKMEN'İ KIZDIRAN AÇIKLAMA...

 

bu-tip-adamlar-ne-demek-1594031148.jpg

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kendisini eleştiren İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli'ye, katıldığı bir TV programında, ''Bu tip adamlar'' diyerek hitap etti. Cinisli, 'Ben kendisine hep 'Beyefendi 'diyorum, hitap şekline dikkat etmeli' dedi.

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen arasında bir kez daha söz düellosu yaşanıyor. Geçen hafta Habertürk TV’de katıldığı canlı yayın sırasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden söz eden İYİ Partili Naci Cinisli, “Bugün Erzurum Büyükşehir Belediyesi batmıştır. Bataktan kurtaran ise devlet bankalarıdır. Usulsüz bir şekilde kurtarma operasyonu yapmışlardır. Bu usulsüzlüklerin de Sayıştay denetiminden, Meclis denetiminden kaçırılması için bu bankaların belli bir hissesi Varlık Fonu’na devredilmiştir. Batak AK Partili belediyeler kurtarılırken, ihtilacı olan bir dünya şehri İstanbul ve baş şehir Ankara’ya bir yardımda bulunulmuyor” demişti. 

 

“İKİ DE BİR ŞEHRİ KÖTÜLÜYOR”


Cinisli’nin bu sözleri üzerine Kardelen TV’de konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Mehmet Sekmen ise şunları söyledi. “Şehrin bir milletvekili var. İki de bir televizyona çıkıp bu şehri kötülüyor. Bir şehrin Milletvekili o şehri kötüler mi? O şehri övmesi gereken biri ‘yok efendim belediye başkanı şöyle yapmış’, ‘yok efendim belediye başkanı bankadan kredi almış…’ Ee aldım… Bu tip adamların aklı bunlara ermez. Gerçekten söylüyorum ermez. Okul bitirmek bir insana değer kazandırır ama hayatın gerçeklerini bilmek lazım. Bakın ben eser yaparak geliyorum, 40 yıldır siyasetle uğraşıyorum. Yaptıklarımız görünmüyor mu? Sorsan ki bu şehre ne getirdin? Ben muhalefet partisi Milletvekiliyim der. Ayıp ya…”

 

“KARŞILIKLI TELEVİZYONA ÇIKALIM”


İYİ Partili Naci Cinisli de Başkan Sekmen’in bu sözleri üzerine Yağız TV’de yayınlanan ‘Orhan Bozkurt ile 25. Saat’ programında şu ifadeleri kullandı. “Ben olanı biteni anlatıyorum. Kendisiyle ilgili hiç bir sorunum yok ve zaten olamaz. Ancak benimle ilgili kullandığı sözlerden açıkçası çok üzüldüm. Bu tip adamlar falan. Ben kendisine her zaman beyefendi diyorum. Sadece Büyükşehir Belediye Başkanımız olduğu için değil genel tarzım genel hitap şeklim budur. Erzurum’dan oy alarak, seçilerek Ankara’da TBMM’de Erzurumumuzu büyük bir onurla temsil eden bir Milletvekiline olan hitap şekline daha da dikkat etmesini tavsiye ederim Sayın Başkanın.” Cinisli ayrıca Mehmet Sekmen’e ait olduğunu ileri sürdüğü Kardelen TV’de de programa katılmak istediğini davet gelmesi halinde Başkan Sekmen ile karşılıklı çıkabileceğini dile getirdi. 

 

“BU KADAR YATIRIM YAPTIYSANIZ NİYE BİR YAĞMURDA HER YER ÇAMUR OLUYOR?”


Cinisli ayrıca program sırasında Başkan Mehmet Sekmen’in, “Türkiye’de bütçesi baz alındığında en çok yatırım yapan belediyeyiz” sözü üzerine, “Bu kadar yatırımcı beleyiysen niye bir yağmurda çamura saplanıyor, bu şehir, niye işsizlik bu kadar fazla?” diye sordu. 
Cinisli şunları söyledi.


“Ben çareler üretmek için uğraşıyorum ve sorunları söylüyorum. Bunları söylemeyecek miyiz? Benim konuşmalarımı AK Partili kardeşlerim mi belirleyecek böyle bir kural mı var? Şehrimizin sorunlarını her yerde dile getiririm. Sayın Başkan ‘şehir ayağa kalkacak’ diyor bakıyorum hala ayağa kalkamadık? İkinci dönem belediye başkanlığı değil mi, niye kaldıramadı? Şehri öğrenci ve emekli şehri haline getirdi. Erzurum üreten bir şehir olmalı. Ki zaten koyduğu teşhis yanlış. Bu şehir tarımda da sanayide de kalkınabilecek bir şehir olmalı, dinlenme yeri olmamalı. Bununla birlikte benim için ‘cami mi okul mu yaptırdı?’ diye sormuş. Bunlar söylenecek sözler değil ama beni mecbur bırakıyorlar. Solakzade Caminde ailemizin ne yaptığını bir öğrenmesini rica ederim. Ayrıca Milli Eğitim Müdürüne bir telefon açıp ailemizin kurduğu fonun Erzurum’da kaç köylü çocuğuna burs verdiğini öğrenmesini tavsiye ederim. Cinis köyünde iki tane dünya çapındaki çiftliği gidip görmesini rica ederim. Sordum hiç geldi mi Sayın Sekmen diye, gelmediğini söylediler. Cinis köyündeki dünya çapındaki iki yatırımı görmesini isterim.”

 

“MAHMUT UÇAR SÖZ VERDİ YAPMADI”


İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, Büyükşehir Belediye’sinin son 5 yılda kültür sanat etkinliklerine harcadığı paranın 57 milyon TL olduğunu da kaydederek, “Bu kültür sanat faaliyetlerimiz nedir ben merak ediyorum. Keşke yapılsa ben çok isterim. Yine son 5 yılda 2020 hariç ağaç ve çalı alımı ihalesi ne kadar? 110 milyon lira. İnanılır rakamlar değil. Meclis üyelerimiz belediyelerde soruyorlar ama tabi kimse cevap vermiyor. Örneğin Yakutiye Belediyesi, Denetim Komisyonuna Meclis Üyemizi almadı. Yakutiye Belediye Başkanımız Mahmut Uçar Bey bana telefonda söz vermesine rağmen komisyonlara bizim partimizden de alacağına söz vermesine rağmen nedense denetimle ilgili komisyona bizden kimseyi almadı. Bu hadise olduktan sonra ben daha şüphe etmeye başladım. Neyi kaçırıyorsunuz bizden? Neyi kaçırıyorsunuz Erzurumlulardan? Öyle değil mi bunu sormak lazım. Bizim denetimlerde olmamamızın bir sebebi mi var?” diye sordu

Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum