1. YAZARLAR

  2. Mehmet ŞENER

  3. Terör bitiyor, huzur ortamı büyüyor
Mehmet ŞENER

Mehmet ŞENER

Yazarın Tüm Yazıları >

Terör bitiyor, huzur ortamı büyüyor

A+A-

Erzurum'un güneyi de kuzeyi de artık aynı güvenli günleri yaşıyor.  PKK ve FETÖ başta olmak üzere, tüm terör örgütlerine karşı amansız mücadele veren güvenlik güçlerimiz, PKK'lı teröristleri tek tek inlerinde vuruyor. Emniyet Müdürü Aslan, " Uzundere ile Karayazı aynı derecede emniyetli ilçelerimizdir" dedi.

Güney'deki ilçelerimiz uzun yıllardan sonra ilk defa bu yıl rahat bir nefes aldı. Asker ve polisin ortaklaşa yürüttüğü mücadele sayesinde, PKK çok büyük ölçüde ilçe merkezleri ve kırsaldan temizlendi. Türkiye'nin birlik ve beraberliğine kasteden bölücü PKK, tarihinin en ağır yenilgisine uğruyor. Devletin son derece kararlı tavrı sayesinde, FETÖ'den arındırılmış asker ve polisin müşterek yaptığı operasyonlarda, çok ağır kayıplar veren kanlı terör örgütü artık kırsalda da ölümcül darbeler aldı ve dağılma sürecine girdi.

 

PKK'lılar ya kaçıyor, 

ya da öldürülüyor...

 

Bu operasyonlar kapsamında, Erzurum'un Güney'deki ilçeleri, Tekman, Karayazı, Karaçoban ve Hınıs'ta da haftalardan beri kesintisiz mücadele veriliyor. Asker ve polisin ortaklaşa yaptığı bu operasyonlar sonucu, bir yıl öncesine kadar, bu ilçelerde terör estiren ve özellikle de kırsalda pervazsızca hareket eden bölücü örgüt militanlarının büyük bir kısmı etkisiz hale getirilirken, geri kalanlar da Ağrı Dağı'na ya da sınır ötesine çekilmek zorunda kaldı. Aynı operasyonlarda Şenkaya kırsalı da güvenlik güçlerinin kontrolüne girdi ve bu bölgedeki teröristler de Türkiye'nin dışına çıktı.

Dün Palandöken'e açıklama yapan Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Erzurum'un, Türkiye için son derece stratejik ve jeopolitik bir önem arzettiğini hatırlatarak, burada PKK ve FETÖ başta olmak üzere, hiç bir terör örgütüne geçit vermeyeceklerini vurguladı.

 

Erzurum'un 

Güney'i emniyette...

 

Güney ilçelerde 7/24 esasına göre mücadele verdiklerini ifade eden Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, "Güney ilçelerimizdeki insanımız uzun yıllardan sonra terör örgütünün tehdidi ve baskısından uzak bir hayat yaşıyor. Devletimiz her karış toprağımıza hakimdir çok şükür. Asker ve polis büyük bir uyum içinde el ele vererek, bölücü unsurları temizlemek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan mücadele veriyor. Vatandaşımız bu gelişmeden son derece mutlu oldu" dedi. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.